Yapay zekanın uygulamaları nelerdir? En iyi ve ücretsiz yapay zeka uygulamaları

Yapay zeka teknolojileri günümüzde oldukça popüler bir alan olup hayatın birçok alanında etkili olmaya başlamıştır. Yapay zeka araçları, insanların yapamadığı veya gerçekleştirmekte zorluk çektiği birçok görevi daha hızlı gerçekleştirebilir. Bu işlemler metin yazma, resim çizme, kod üretme, ses oluşturma gibi birçok alanı içerir. Bu nedenle günlük yaşamda birçok işlemin daha rahat ve keyifli hale getirilmesi için yapay zeka uygulamaları bilinen ve popüler uygulamalar arasında yer alıyor. Bu uygulamalar arasında en işlevsel ve eğlenceli olanı merak ediliyor.

Yapay zekanın uygulamaları nelerdir?

Bu teknolojiyi ilk kez deneyecek ya da işini daha pratik bir şekilde yapmak isteyen kişiler, en iyi yapay zeka uygulamalarını arıyor. Çoğunlukla tercih edilen yapay zeka uygulamaları şu şekildedir:

SohbetGPT

En popüler istihbarat uygulaması denilince akla ilk gelen uygulama ChatGPT'dir. OpenAI tarafından geliştirilen ChatGPT akıllı bir sohbet uygulamasıdır. ChatGPT'yi kullanarak insanlar sanki gerçek bir insanla konuşuyormuş gibi sohbet edebilirler. Ayrıca öğrenmek, fikir edinmek veya eğlenmek istedikleri konuları ChatGPT'ye sorabilirler. ChatGPT, verilen komutlara yanıt olarak herhangi bir konuda metin yazabilir, farklı dilleri tercüme edebilir, kod yazabilir, denklemleri çözebilir veya herhangi bir sorunu çözebilir. ChatGPT genel olarak ücretsiz olarak sunulan bir uygulamadır. Ancak uygulamayı daha kapsamlı işlevsellikle kullanmak isteyenler ücretli ChatGPT Plus aboneliği satın alabilirler.

Soundraw

Müzik severlerin ilgisini çeken yapay zeka uygulamalarından biri de Soundraw uygulamasıdır. Soundraw, insanların verilen komutlar dahilinde ücretsiz olarak müzik oluşturmasına olanak tanıyan bir uygulamadır. İnsanlar Soundraw'ı kullanarak kendi bestelerini oluşturabilirler. Uygulamaya giriş yaptığınızda oluşturmak istediğiniz müziğin temposunu, hızını, süresini ve duygusal mesajını da özelleştirebilirsiniz.

VER ONA

DALL-E, OpenAI tarafından geliştirilen bir görsel oluşturma uygulamasıdır. DALL-E sistemine girilen metinler kolaylıkla ilgili görsele dönüştürülebilmektedir.

Ücretsiz yapay zeka uygulamaları

Perplexity AI (ChatGPT'ye ücretsiz alternatif)

Perplexity AI, ChatGPT'ye alternatif olarak tanıtılıyor ve kullanıcılarına ücretsiz bir AI deneyimi olarak sunuluyor. Program ayrıca kişilerin tercihlerine göre sözlü veya ayrıntılı yanıtlar seçmesine de olanak tanıyor.

Copy.ai

Yapay zekaya dayalı içerik oluşturmaya yönelik araçlardan biri de Copy.ai uygulamasıdır. Copy.ai, GPT-3 teknolojisine sahiptir ve çeşitli içerik türleri oluşturabilir. Sosyal medya paylaşımları, reklam metinleri, blog yazıları ve e-posta pazarlama içerikleri başta olmak üzere pek çok alanda insanların favori uygulamasıdır.

Microsoft Yardımcı Pilot

Microsoft Copilot bir yapay zeka (AI) üretkenlik yardımcısıdır. Kullanıcılara Microsoft 365 uygulamaları, belgeleri ve konuşmaları konusunda yardımcı olmak ve toplantı planlamak için tasarlanmıştır.
İnsanlara e-posta yazma, içerik fikirleri oluşturma ve soruları yanıtlama gibi çeşitli görevlerde yardımcı olabilir.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Sokak kavgasının görüntüleri dehşete düşürdü!  Araçtan inip kurşun yağdırdı...Sokak kavgasının görüntüleri dehşete düşürdü! Araçtan inip kurşun yağdırdı…
Aldıkları malın son taksitini de az önce ödediler. Aldıkları malın son taksitini de az önce ödediler. “Çok ciddi bir işkence.”
Her yere kırmızı bültenle bakıyordu!  İstanbul'da yakalandılarHer yere kırmızı bültenle bakıyordu! İstanbul'da yakalandılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir