RDR 2 Sistem Gereksinimleri: Red Dead Redemption 2 sistem gereksinimleri nelerdir (minimum ve önerilen)? RDR 2 kaç GB?

Red Dead Redemption 2 grafik kalitesi yüksek bir oyundur. Bu nedenle kaliteli ve yüksek FPS değerlerine sahip oyunları oynayabilmek için güçlü bir sisteme ihtiyacınız var. Oyunun sunduğu tüm olanaklara ve onu kişiselleştirmek için sunulan seçeneklere uyum sağlamak biraz zaman alabilir. Bu nedenle bilgisayarınızın bu oyunu çalıştırıp çalıştıramayacağını bilmeniz önemlidir. Yalnızca minimum sistem gereksinimlerini değil, önerilen özellikleri de karşılamak daha iyi bir oyun deneyimi sağlayacaktır.

Red Dead Redemption 2'nin sistem gereksinimleri nelerdir?

Red Dead Redemption 2, Rockstar Games tarafından geliştirilen bir oyundur. Oyunda Arthur Morgan adlı ana karakterimiz üçüncü ve birinci şahıs bakış açısıyla oynanabiliyor. Red Dead Redemption 2, özellikle birinci şahıs nişancı oyunları arasında oldukça popüler olduğundan oyuncular, oyunun sistem gereksinimlerini de oldukça merak ediyor.

Minimum sistem gereksinimleri, oyunu en düşük grafik ayarlarında ve çözünürlükte çalıştırmak için gereken temel donanımı belirtir. Bu gereksinimleri karşılayan bir sistem oyunu çalıştırabilirken ideal bir oyun deneyimi için önerilen sistem gereksinimlerini dikkate almak önemlidir. Red Dead Redemption 2'nin minimum sistem gereksinimleri şu şekilde:

 • İşletim sistemi: Windows 10 – Nisan 2018 Güncelleştirmesi (v1803)
 • İşlemci: Intel Core i7-4770K / AMD Ryzen 5 1500X işlemci
 • Hafıza: 12GB RAM
 • Video kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 6GB / AMD Radeon RX 480 4GB grafik kartı
 • Beyaz: genişbant internet bağlantısı
 • Depolamak: 150 GB kullanılabilir alan
 • Ses kartı: Direct X uyumlu

Önerilen sistem gereksinimleri, oyunun grafiklerini ve çözünürlüğünü artırarak daha akıcı ve daha sürükleyici bir oyun deneyimi sunmayı amaçlıyor. Böylece Vahşi Batı'nın tozlu yollarında sürüş yaparken her detayı en ince detayına kadar görebilir ve kendinizi anında aksiyonun merkezinde bulabilirsiniz. Red Dead Redemption 2 sistem gereksinimleri ve önerilen özellikler şu şekilde:

 • İşletim sistemi: Windows 10 – Nisan 2018 Güncelleştirmesi (v1803)
 • İşlemci: Intel Core i7-4770K / AMD Ryzen 5 1500X işlemci
 • Hafıza: 12GB RAM
 • Video kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 6GB / AMD Radeon RX 480 4GB grafik kartı
 • Beyaz: genişbant internet bağlantısı
 • Depolamak: 150 GB kullanılabilir alan
 • Ses kartı: DirectX uyumlu

Daha yüksek çözünürlük ve grafik ayarları sayesinde oyun dünyasının her köşesi net bir şekilde görülebiliyor ve atmosferin keyfini doyasıya çıkarabiliyorsunuz. Sisteminiz RDR 2 sistem gereksinimlerini karşılamıyorsa yükseltme yapabilir veya yeni bir bilgisayar satın alabilirsiniz.

RDR2 kaç GB?

Aksiyon ve macera oyunlarını sevenler için RDR2 sistem gereksinimleri kadar merak edilen bir diğer soru ise RDR2'nin ne kadar yer kapladığıdır. Bu noktada şunu söylemek gerekir ki Vahşi Batı'nın tozlu topraklarında at koşturmak için 150 GB depolama alanına ihtiyacınız var.

Ancak akıcı bir oyun deneyimi için en önemli şeyin RAM olduğunu bilmeniz gerekiyor. 12GB RAM RDR2 için idealdir. RAM gereksinimleri yeterli değilse çeşitli donmalar ve donmalar meydana gelebilir. Bu oyunun kalitesini düşürecektir. Özellikle yüksek çözünürlükte oynamak ve oyun deneyimini ikiye katlamak isteyenler için yüksek RAM kapasitesi hayati önem taşıyor.

Gelecekteki oyun güncellemelerini ve yama notlarını takip etmek, oyun atınızı formda tutmak gibidir. Bu sayede oyun performansını arttırabilir, olası sorunların önüne geçebilir ve daha güncel bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
En son haberler | Sinan Ateş cinayeti davasında geçici karar! 22 sanıktan 10'u tahliye edildiEn son haberler | Sinan Ateş cinayeti davasında geçici karar! 22 sanıktan 10'u tahliye edildi
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Putin ve Esad'ı davet edebilirizCumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Putin ve Esad'ı davet edebiliriz
9'uncu yargı paketinde yok! Kadın soyadının kullanılmasının iptal edilebilmesi 9'uncu yargı paketinde yok! Kadın soyadının kullanımı 'aile bütünlüğü' gerekçesiyle iptal edilebilecek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir