Metrekare tabelası nasıl yapılır? Klavyede metrekare işareti yapma

SI birim sisteminden türetilen alan birimine metrekare denir. Metrekare, konut, arsa ve tarla gibi endüstrilerin yanı sıra matematik ve mühendislik alanlarında da yaygın olarak kullanılan bir ölçü birimidir. Alanların yüzey büyüklüğünü hesaplamak için kullanılan bu ölçü biriminin ayrıca bir simgesi vardır. Bu sembolü sanal ortamda oluşturmak için bilgisayar klavyelerindeki çeşitli tuşlar kullanılır.

Metrekare tabelası nasıl yapılır?

Metrekare ölçü birimi günümüzde çeşitli alanların yüzey alanını ölçmek için kullanılan alan birimleri arasındadır. Matematik gibi sayısal konularda karşımıza çıkan bu ölçü birimlerini temsil etmek için çeşitli işaretler kullanılmaktadır. Metrekare “m²” işaretiyle gösterilen bir ölçü birimidir. “M” harfi metreyi temsil ederken, harfin üzerindeki “2” rakamı bir sayının kendisiyle çarpıldığını gösterir. 2 sayısı da kare olarak okunur.

1 metrekarelik alan, kenarları 1 metre uzunluğunda olan bir karenin alanına eşittir. Metrekare sembolünü oluşturmak için birçok kısayol kullanılır. Bu kısayollara bilgisayarınızın klavyesinden erişebilirsiniz. Metrekare işareti klavye tuşları ile kolaylıkla yapılabilmektedir. Bu amaçla birden fazla anahtar kullanılır.

Klavyede metrekare işareti yapma

Klavyenizde metrekare işareti oluşturmak oldukça basit bir işlemdir. Metrekare sembolü bilgisayar klavye tuşları kullanılarak oluşturulabilir. Ancak Windows işletim sistemi ile karşılaştırıldığında farklı Mac işletim sistemine sahip cihazlarda bu işlem farklı olabilir. Bu ölçü birimini Windows tabanlı bilgisayarlarda işaretlemek için genellikle önce “Alt” tuşuna basarsınız ve ardından “0178” rakamlarını yazarsınız. Mac cihazlarda “00B2” tuşları “Seçenek tuşu” ile birlikte kullanılır. Ayrıca metrekare işareti internetten kopyalanıp herhangi bir dosyaya yapıştırılarak da kullanılabilir.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Kadıköy'de yük asansörü düştü!  1 kişi öldüKadıköy'de yük asansörü düştü! 1 kişi öldü
Yasaklandı!  2 kişi denizde boğulduYasaklandı! 2 kişi denizde boğuldu
Şaşırtıcı sonuçlar, Macron ve Le Pen... Fransa Başbakanı istifa ettiŞaşırtıcı sonuçlar, Macron ve Le Pen… Fransa Başbakanı istifa etti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir