Dolar işareti nasıl yapılır? Klavyede dolar işareti yapın

Bilgisayar klavyelerindeki tuşların belirli işlevleri vardır. Bazı tuşlar herhangi bir sayfayı açmak için kısayol olarak kullanılırken, bazı tuşlar çeşitli işaretler oluşturmak için kullanılır. Bazen bilgisayar kullanıcılarının para birimi kullanması gerekebilir. Bu para birimlerinden biri de dolar. Dolar para birimi simgesi klavye tuşları yardımıyla kolaylıkla yapılabilmektedir.

Dolar işareti nasıl yapılır?

Dolar cinsinden para birimlerini temsil eden dolar işareti, farklı para birimlerini belirtmek için de kullanılır. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri; Bu para birimi Kuzey Mariana Adaları, Ekvador ve Panama gibi ülkelerde resmi olarak kabul edilen para birimlerinden biridir.

Dolar işareti klavye tuşları kullanılarak kolayca oluşturulabilir. Dolar işareti genellikle “$” sembolüyle gösterilir. Bu sembolü klavyeyi kullanarak yapmak kolay olsa da kullandığınız tuşlar bilgisayarınızın işletim sistemine göre farklılık gösterebilir.

Klavyede dolar işareti yapın

Bilgisayar kullanıcıları klavyede birkaç tuşa basarak vade sembolünü oluşturabilirler. Bazı cihazlarda bu işarete tek tuşla erişim sağlanırken, bazı cihazlarda birden fazla tuş da kullanılabilmektedir. Bu noktada dolar işaretini oluşturmak için Windows cihazlarda farklı tuşlar kullanılırken, Mac cihazlarda da farklı tuşlar kullanmanız gerekebileceğini belirtelim.

Amerikan dolarını simgeleyen dolar işareti birçok farklı ülkede kullanılmaktadır. Klavyenizde dolar işareti oluşturmanın birkaç kolay yolu vardır. Windows bilgisayarınızın klavyesindeki “AltGr” tuşuyla “4” rakamına basmanız yeterlidir. Mac klavyelerde kullanıcıların “Option” tuşuyla birlikte “Shift + Alt + 4” rakamına veya “4” rakamına basması gerekiyor. Dolar işareti bu tuşlar yardımıyla kolaylıkla oluşturulabilir.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
9 aylık hamile olduğunu sezaryen olunca öğrendi!9 aylık hamile olduğunu sezaryen olunca öğrendi!
İngiltere'de İşçi Partisi 14 yıl sonra iktidarda!  1830'dan beri görülmeyen bir şey...İngiltere'de İşçi Partisi 14 yıl sonra iktidarda! 1830'dan beri görülmeyen bir şey…
Manuel aramayı kabul etmeyenler artık giriş yapamayacaktır.Manuel aramayı kabul etmeyenler artık giriş yapamayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir