LinkedIn'de nasıl anonim olunur? LinkedIn profilinizin anonim olarak görüntülenmesi

İş, eğitim gibi kişisel bilgilerini görmek isteyen kişiler LinkedIn platformunu kullanıyor. Ancak LinkedIn üzerinden stalking yapıldığında karşı tarafa bildirim geliyor. Her LinkedIn profilinde bulunan standart ayara göre; Profiller herkesin erişimine açıktır. Ancak profilini gizlemek isteyen kişiler de olabiliyor ve bu kişiler LinkedIn’de anonimleşme sürecini merak ediyor olabilir. LinkedIn'deki anonimlik süreci sayesinde diğer profiller anonim olarak görüntülenebilmektedir.

LinkedIn'de nasıl anonim olunur?

LinkedIn'in gizli olarak nasıl görüntülenebileceği konusunda en sık sorulan soru olarak öne çıkan LinkedIn'in özel modu, birçok kullanıcı tarafından sorgulanıyor. Anonim LinkedIn kullanmanın temel amacı, karşı tarafın şirket adınız veya kişisel profiliniz altında yapılan aramaları bilmesini engellemektir. Anonim moddaki kullanıcılar, gizliliklerini koruyarak herhangi birinin profilini ziyaret edebilir. Bu sayede başkalarının CV'lerindeki bilgileri görüntüleyebilmeniz ve istenilen işlemleri başarılı bir şekilde gerçekleştirebilmeniz mümkün olmaktadır.

LinkedIn hızla büyüyen bir iş arama platformudur ve şirketler tarafından çalışan bulmak için de kullanılır. İşletmeler genellikle diğer kullanıcıların profillerini özel modu kullanarak görüntüler. Bu noktada LinkedIn özel modunun nasıl etkinleştirileceğine ilişkin adımları izledikten sonra isteyen herkes, LinkedIn profilini özel modda görüntüleyebilecek. Peki bu özellik kullanıcılara neler sunuyor? Bu fonksiyonda:

  • Profili görüntülenen kişi izleyiciyi görmez.
  • Araştırma gizlilik içinde yapılabilir.
  • Uygun bir çalışan bulunursa kendisiyle iletişime geçilebilir.

LinkedIn özel modunu etkinleştirmek için aşağıdaki adımlar izlenir:

  • “Ben” seçeneği ile profil fotoğrafınıza tıklayın.
  • “Ayarlar ve Gizlilik” menüsüne erişin.
  • “Görünürlük” bölümüne tıklayın.
  • “Profil Görünümü Seçenekleri” ne gidin.
  • Burada “Özel Mod” seçeneği seçilmiştir.

Anonim LinkedIn profili görüntüleme için özel mod seçildiğinde bu özellik kişinin görüntüleme geçmişini siler ve kullanıcı, profilini kimin görüntülediğini göremez. Kullanıcıların, gizli modu kullanmak ve profillerine bakan kişileri görmek için LinkedIn Premium'u satın almaları gerekir.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Aracın camlarını kırdı!  Ceviz büyüklüğünde... Hayran kaldımAracın camlarını kırdı! Ceviz büyüklüğünde… Hayran kaldım
Değeri milyonlarca lira... Üniversiteyi taşladılarDeğeri milyonlarca lira… Üniversiteyi taşladılar
Yer: Bursa!  Herkesin hayatını görmezden geldiYer: Bursa! Herkesin hayatını görmezden geldi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir