iPhone 6S Plus ne zaman piyasaya çıktı? iPhone 6S Plus çıktığında fiyatı ne kadardı ve özellikleri nelerdi?

Donanım özellikleri ve tasarım açısından iPhone 6S ile hemen hemen aynı olan iPhone 6S Plus'ın en önemli farkı ekran boyutudur. Apple markasının tasarlanan telefonlarda sunduğu Plus seçeneği ile serinin baz modelinden daha büyük ekrana sahip olanı seçmek mümkün hale geldi. iPhone 6S Plus, çift çekirdekli işlemci, 12 MP arka kamera ve Touch ID işlevselliğinin yanı sıra 5,5 inç ekrana da sahip.

iPhone 6S Plus ne zaman piyasaya çıktı?

25 Eylül 2015 tarihinde yapılan tanıtım lansmanı ile iPhone 6S Plus, iPhone 6S ve iPad Pro ile birlikte kullanıcıların beğenisine sunuldu. Büyük ekran boyutuna sahip olan telefon, 16 Ekim 2015 tarihinden itibaren Türkiye'de satışa sunuldu. Bu telefon; 3D Touch, Live Photos, 5,5 inç ekran boyutu ve iOS 9 sürümüyle dikkat çekti.

iPhone 6S Plus çıktığında fiyatı ne kadardı?

Apple'ın iPhone 6S Plus modeli Türkiye'de Ekim 2015'ten itibaren satışa sunuldu. 25 Eylül 2015'ten sonra ön sipariş rekorları kırdığı bilinen bu modelin fiyatı kapasitesine göre belirleniyor. iPhone 6S Plus 16GB'ın tavsiye edilen satış fiyatı, bu model ilk piyasaya sürüldüğünde 3.499 TL idi. Yine 128 GB kapasiteye sahip olan iPhone 6S Plus modeli için ise 4.299 TL satış fiyatı belirlendi. Ancak bu akıllı telefon modelinin satış fiyatı döviz kuruna göre belirlendiği için birçok kişi “iPhone 6S Plus'ın fiyatı ne kadar?” sorusunu merak ediyor. Görünüşe göre sorunun cevabı da aranıyor. Bu nedenle iPhone 6S Plus'ın ilk piyasaya çıktığı tarihte ABD doları cinsinden belirlenen satış fiyatının şu şekilde belirtilmesi gerekmektedir:

  • iPhone 6S Plus 16GB satış fiyatı: 749$
  • iPhone 6S Plus 64GB satış fiyatı: 849$
  • iPhone 6S Plus 128GB satış fiyatı: 949$

iPhone 6S Plus'ın özellikleri nelerdi?

Donanım özelliklerine baktığınızda aynı serinin ürünü olan iPhone 6S ile hemen hemen aynı olan iPhone 6S Plus, geniş ekran boyutuyla da diğer ürünlerden öne çıkıyor. Bu akıllı telefon modelinin 2 GB RAM'e sahipken Apple A9 tipi bir işlemciye sahip olduğu söylenebilir. M9 co-motion işlemciye sahip olan iPhone 6S Plus'ın ekran boyutunun 5,5 inç olduğu biliniyor. iPhone 6S Plus'ın özelliklerine ilişkin detaylı bir analiz yapmak isteyenler için şu bilgileri sıralayabiliriz:

Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu başkanına silahlı saldırı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir