Instagram'da Silinen Mesajları Kurtarma: Instagram'da Silinen Mesajlar Nasıl Kurtarılır?

Günümüz teknolojisi sayesinde insanlar sosyal medya aracılığıyla sevdikleriyle ya da sosyalleştiği diğer kişilerle kolaylıkla iletişim kurabilmektedir. Asıl amacı fotoğraf paylaşmak olan Instagram da bu amaca hizmet eden platformlardan biridir. Günümüzün en yaygın platformlarından biri olan Instagram sayesinde dünyanın her yerindeki insanlara ulaşmak mümkün olmaktadır. DM adı verilen mesajlaşma bölümünde herkes birbiriyle iletişim kurabiliyor, ilgisini çeken gönderileri paylaşabiliyor. İnsanlar bazen kasıtlı veya kazara bir konuşmayı silerler. Bu durumu yaşayan kullanıcılar, Instagram'da bulunan silinen mesajları geri yükleme özelliğini araştırıyor.

Instagram'da silinen mesajlar nasıl kurtarılır?

Instagram'da silinen mesajları kurtarmak için ilk akla gelen düşünce bu amaca hizmet eden bir uygulamayı indirmektir. Ancak sohbetleri kurtarmak için üçüncü taraf uygulamaları kullanmak her zaman güvenli bir seçenek değildir. Bu tür uygulamalar kişisel bilgiler, Instagram şifreleri ve özel mesajlara erişim sağlayabilir. Bu yöntemin dışında veri indirme özelliği, silinen mesajları yeniden görüntülemek için kullanılan en yaygın seçenektir. Silinen Instagram mesajlarını kurtarmak için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekir:

 • Instagram uygulamasına giriş yapın.
 • Profil simgesine tıklayın.
 • Üç çizgiye tıklayın ve ardından “Hareketler” bölümüne tıklayın.
 • Sayfanın alt kısmındaki Bilgileri indir'e tıklayın.
 • Açılan sayfada “Bilgileri indir veya aktar” seçeneğine tıklayın ve Instagram hesabınızı seçin.
 • “Ne kadar bilgi istiyorsun?” Soruya cevaben “mevcut tüm bilgiler veya bazı bilgiler” seçeneklerinden biri “mesajlar” olarak seçilir.
 • Uygun “Cihaza İndir” veya “Hedefe Aktar” seçeneğine tıklayın.
 • “Bildirimleri nereden alacağınız”, “tarih aralığı”, “format” ve “medya kalitesi” seçilir.
 • “Dosya Oluştur”u tıklayın.
 • Yönlendirmeler e-posta yoluyla yapılır.

Instagram, silinen mesajların tekrar görüntülenmesi için Veri İndirme adı verilen bir özellik sunuyor. Bu fonksiyon sayesinde yanlışlıkla silinen veya silinip pişman olunan mesajları kurtarmak mümkündür. Ancak bazı kaynaklara göre bu özellik sayesinde son 24 saatte silinen mesajlar geri dönüyor. Daha önce silinen mesajların kurtarılması mümkün değildir.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta görevinden istifa ettiİYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta görevinden istifa etti
MHP'den sansasyonel hamle! Şuraya dikkat çekti MHP'den sansasyonel hamle! 'Ahlaksız paylaşımlara' dikkat çekti
Çok nadirdirler; gün ışığında dışarı çıkamazlar!Çok nadirdirler; gün ışığında dışarı çıkamazlar!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir