Instagram'da ortak paylaşım: Instagram'da nasıl paylaşım yapılır?

Instagram'ın ortak paylaşım özelliği sayesinde paylaşılan içerikleri hem kendi profilinizde hem de karşınızdaki kişinin profilinde görüntüleyebilirsiniz. Ancak ortak paylaşım için diğer etiketlenen kişinin paylaşım isteğini kabul etmesi gerekmektedir. Bu özelliğin özellikle ticari hesaplar için çok faydalı olduğu düşünülmektedir. Ancak Instagram ortak çalışmaya dayalı içerik, işletmelerin ve etki sahibi kişilerin işbirliği yapmak için kullandığı yöntemlerden biri olarak görünürlüğü artırır:

Instagram'da ortak paylaşım nasıl yapılır?

Instagram'daki ortak paylaşım özelliği, insanlara daha yüksek etkileşim oranı elde etmenin etkili bir yolunu sunuyor. Elbette bu yeni özelliğin tek amacı bu değil. Paylaşmak, sevdiklerinizle paylaşma fırsatı sunarken aynı zamanda iş birliği, sponsorlu içerik ve daha fazlası için oldukça faydalı olan ürün tanıtımına da olanak tanır. Ortak bir gönderi paylaşmak için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekir:

 • Instagram'a giriş yapın.
 • Reel Yayınla/Oluştur bölümüne erişin.
 • Yüklenecek içerik seçilir ve hazır olduğunda Devam'a tıklayın.
 • Paylaşmadan önce “Kişileri etiketle” butonuna tıklayın.
 • Bu bölümde soldaki “Etiket Ekle” seçeneğini değil “Ortak Çalışanları Davet Et” seçeneğini tıklamanız gerekir.
 • Açılan ekranda “Ortak çalışan davet edin” bildirimi görünür.
 • Bu bildirimin altında, kullanıcı paylaşımı kabul ettiği anda paylaşıma ekleneceğini bildiren bir bilgilendirme mesajı bulunmaktadır. Onay süreci tamamlandıktan sonra hazırlanan gönderi hem kullanıcının hem de etiketlenen kişinin profilinde görünecektir.

Instagram'da ortak bir hikaye paylaşın

Instagram'ın paylaşılan hikaye paylaşım özelliği için hikaye paylaşım bölümünde yapılan etiketleme işlemi, etiketleyenin takipçileri ve etiketlenen kişinin hesabı tarafından görülebilmektedir. Etiketlenen kullanıcıya “Instagram hikayesinde senden bahsetti” şeklinde bir uyarı gönderilecektir. Etiketlenen kişi “hikayeye ekle” butonunu kullanarak aynı hikayeyi profilinde paylaşabilir. Etiketleme işlemi için aşağıdaki adımlar izlenir:

 • Hikaye oluşturulduktan sonra @ sembolü eklenir ve etiketlenecek kişinin kullanıcı adı yazılır.
 • Instagram algoritması otomatik olarak etiketlenecek kişileri ekranda göstermeye başlar.
 • Etiketlenen Instagram kullanıcıları, hikayeyi 24 saat boyunca hikayelerine ekleyerek paylaşabilir ve etiketlenen hikayeyi profillerine ekleyebilirler.
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
11 ilde 1 Mayıs gözaltıları! Bakan Yerlikaya açıkladı11 ilde 1 Mayıs gözaltıları! Bakan Yerlikaya açıkladı
Sokakta güpegündüz tek yumrukla soygun! Kamera önünde korku dolu anlarSokakta güpegündüz tek yumrukla soygun! Kamera önünde korku dolu anlar
İYİ Partili Yomra Belediye Başkanı Bıyık partisinden istifa ettiİYİ Partili Yomra Belediye Başkanı Bıyık partisinden istifa etti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir