Google Earth nedir, Google Earth'te nasıl gezinilir?

Dünyada keşfedilecek sayısız yer var. Ancak seyahat etmek için her zaman yeterli zamanınız ve bütçeniz olmayabilir. Afrika'da maceraya atılmak, Hindistan sokaklarında kaybolmak, Amerika kıtasını gezmek ya da Kuzey Kutbu'nda bir gün geçirmek size hayal gibi gelebilir. Teknolojinin gelişmesi sayesinde artık bu hayalleri gerçeğe dönüştürmek mümkün.

Google Earth, dünyanın her köşesini keşfetmenize olanak tanıyan bir platformdur. Bu yazılım aynı anda birden fazla yerde olmanızı sağlar ve sadece dünyayı değil evreni de keşfetmenize olanak tanır. Detayları net bir şekilde görmenizi sağlayan bu sistem sizi sanal bir yolculuğa çıkarıyor ve hayallerinizi gerçeğe dönüştürüyor.

Google Earth'ü sevmiyor musunuz?

Google Earth ilk olarak 2006 yılında Keyhole yazılım şirketi tarafından piyasaya sürüldü. Bu yazılım, gezegendeki en gerçekçi fotogerçekçi sürümü sunarak kullanıcıların birçok önemli noktayı keşfetmesine olanak tanır. Google Earth tarafından kullanılan görseller ve veriler NASA, National Geographic ve işbirliği yapan diğer ortaklar aracılığıyla toplanmaktadır.

Harita uygulamalarından farklı olarak Google Earth sayesinde bir bölgenin tüm noktalarını görebilir, sokaklarından caddelerine kadar her yeri ziyaret edebilirsiniz. Bu yazılım ile ziyaret edilemeyen yerleri görüntüleyebilir ve o bölgeye dair görsel bir fikir edinebilirsiniz. Mesela İstanbul’da otururken kendinizi Paris sokaklarında dolaşıyormuş gibi hissetmeniz mümkün. Bu sistem sayesinde bir yere gitmeden önce o bölge hakkında bilgi toplamak mümkün oluyor.

Google Earth ne işe yarar?

Dünyanın 3 boyutlu görselleştirilmesini sunan Google Earth ile neler yapılabileceği sıkça sorulan bir sorudur. Google Earth, evinizin yerini bulmanın yanı sıra birçok kişi tarafından yeni keşifler yapmak için de kullanılıyor. Örneğin, dünyanın dört bir yanından nadir bitkileri toplayan Kew Garden müzesindeki personel, Mozambik'te araştırma yaparken bilinmeyen bir bölge keşfetti.

Google Earth ayrıca birçok alanın farklı açılardan çekilmiş 3 boyutlu görüntülerini de içerir. Google'ın algoritması sayesinde bir mekanın görünümü 3 boyutlu olarak kullanıcılara sunuluyor, bu da ülkelerin, şehirlerin ve coğrafi alanların en net ve canlı görüntüsüne ulaşılabilmesi anlamına geliyor. Bu nedenle bir şehrin sokaklarını gezerek alışveriş merkezleri, restoran, kafe gibi pek çok yer hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Google Earth'te nasıl gezinilir?

Google Earth'te gezinmek oldukça basittir. Sisteme girmek isteyenlerin aşağıdaki adımları takip etmeleri gerekmektedir.

Google Earth Web Sürümü

  • Google Earth'ü kullanmak için bir web tarayıcısı açın.
  • Google Earth web sitesine gidin.
  • Göz atmaya başlayın.

Google Earth ücretli mi?

3 boyutlu bir dünya haritası olan Google Earth; 3 versiyonu vardır: web, mobil ve masaüstü. Google Earth Pro da ücretsizdir ve daha eksiksiz bilgi ve resimler sağlar. Dolayısıyla herkes bu platformlardan ücretsiz olarak faydalanabiliyor.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
KKTC'de yolsuzluk skandalı!  Arsa fiyatında indirim istedi, tutuklandıKKTC'de yolsuzluk skandalı! Arsa fiyatında indirim istedi, tutuklandı
Yerden kötü bir koku geliyordu!  Sebebi açıkYerden kötü bir koku geliyordu! Sebebi açık
İtalya kabus yaşıyor!  İkisi de anında müdahale etti, kırmızı alarm verildi! İtalya kabus yaşıyor! İkisi de anında müdahale etti, kırmızı alarm verildi! “Durum daha da kötüleşebilir”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir