YouTube Shorts nedir ve nasıl kullanılır? YouTube Shorts ne işe yarar?

Google, internette arama yapma ve çevrimiçi bilgi paylaşma olanağı sunan, reklam teknolojileriyle çevrili Amerikan çokuluslu şirketinin adıdır. Sosyal medya platformu YouTube, Google'a ait bir video paylaşım platformudur. Bu platformda kullanıcı ihtiyaçlarına uygun birçok farklı özellik bulunmaktadır. Bu özelliklerden biri de YouTube Shorts adı verilen muhteşem içerik üretim aracıdır.

YouTube Shorts kullanılamıyor mu?

Sosyal medya uygulamalarında en sık tercih edilen özelliklerden biri de video içerik üretimidir. Sosyal medya platformu YouTube, kullanıcıların çevrimiçi olarak video kaydetmesine ve paylaşmasına olanak tanır. Dünya çapında yaygın olarak kullanılan bu platform, kullanıcılara ücretsiz video izleme olanağı da sunuyor. Bu sosyal medya uygulamasında birçok farklı özellik bulunmaktadır. Bu özelliklerden bir tanesi de YouTube Shorts olarak adlandırılıyor ve uygulama içerisinde daha hızlı video paylaşımına olanak sağlıyor. Bu özellik sayesinde YouTube'daki popüler videolardan farklı, daha kısa videolar çekebilirsiniz.

YouTube Shorts nasıl kullanılır?

Sosyal medya platformlarında en sık kullanılan özelliklerden biri de kısa videolar çekip bunları diğer kullanıcılarla paylaşmaktır. Instagram ve TikTok gibi diğer platformlarda ise belirli bir süre içerisinde dikey olarak çekilip paylaşılan bir video özelliği bulunuyor. YouTube Shorts aynı zamanda hem dikey hem de belirli bir süre boyunca çekilen bir video özelliği olarak da karşımıza çıkıyor. Bu video fonksiyonunun süresi yaklaşık 1 dakikadır.

YouTube Shorts aracının kullanımı oldukça basittir. Kullanıcılar akıllı telefonlarına 60 saniyeye kadar video kaydedip YouTube Shorts bölümüne yükleyebiliyor ve hızlı bir şekilde diğer kullanıcılarla paylaşabiliyor. Bu özellik, diğer sosyal medya uygulamalarında kullanılan kısa video kaydetme özelliğinin YouTube'daki versiyonuna biraz benziyor. Genel olarak YouTube Shorts'un özellikleri şu şekildedir:

  • 60 saniyeye kadar dikey, kısa videolar çekmenize ve paylaşmanıza olanak tanır.
  • Video içeriği hazırlarken videoyu daha ilgi çekici hale getirmek için YouTube uygulamasındaki şarkı kütüphanesi bölümünden şarkı seçebilirsiniz.
  • İstenirse video kayıt hızı yavaşlatılabilir veya hızlandırılabilir.
  • Hazırladığınız video içeriklerinde farklı filtreler kullanabilirsiniz.
  • Gerektiğinde hazırlanan video içeriğine alt yazı ekleyebilirsiniz. Bazı durumlarda altyazılar izleyicilerin video içeriğinin neyle ilgili olduğunu daha iyi anlamalarına yardımcı olur.

YouTube Shorts ne işe yarar?

Ülkemizde ve dünyada yaygın olarak tercih edilen sosyal medya platformlarından biri de YouTube uygulamasıdır. Bu uygulamada kullanıcılara sunulan birçok farklı özellik bulunmaktadır. Kullanıcılar bu platformda isteğe bağlı olarak kısa video içerikleri üretebildiği gibi daha uzun videolar da paylaşabiliyor.

Sosyal medya uygulaması YouTube'un son dönemdeki en dikkat çekici özelliği, kısa, dikey videolar çekme ve paylaşma hizmeti sunan YouTube Shorts özelliği. YouTube platformunda paylaşılan videoların ilgi çekici olması ve daha fazla kullanıcıya ulaşması son derece önemlidir. Bu YouTube Shorts aracı sayesinde, YouTube Shorts bölümünden çerçevelenip yüklenen ve paylaşılan videolardan en muhteşem sahneleri kullanarak kısa videolar oluşturabilirsiniz.

Bu özellik, akıllı cihazlarında YouTube uygulaması yüklü olan ve 1 dakikayı geçmeyen kısa ve etkileyici video içerikleri hazırlayabilen herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Akıllı telefonlarında bu uygulama bulunmayanların, özelliği kullanabilmek için öncelikle uygulamayı cihazlarına indirmeleri gerekiyor.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
BARTIN seçim sonuçları gerçek zamanlı!  Bartın'ın belediye başkanı kim olacak?  AK Parti ve CHP'nin adayları kimler? BARTIN seçim sonuçları gerçek zamanlı! Bartın'ın belediye başkanı kim olacak? AK Parti ve CHP'nin adayları kimler?
10 gündür kayıptı!  Koyun derileri ve çöplerle kaplı olarak bulundu.10 gündür kayıptı! Koyun derileri ve çöplerle kaplı olarak bulundu.
Hakkari yerel seçim sonuçları açıklandı mı? Hakkari yerel seçim sonuçları açıklandı mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir