Xbox Game Pass nedir ve ne işe yarar? Xbox Game Pass nasıl çalışır?

Xbox Game Pass oyunlarıyla kullanıcılar hem bilgisayarlarında, hem tabletlerinde hem de akıllı telefonlarında oyun oynama olanağına sahip oluyor. Abonelik oyun kütüphanesi olarak bilinen Xbox Game Pass sistemi sayesinde kullanıcılar çeşitli oyunlara daha kolay ulaşabiliyor. Bu oyun sistemi birçok bilgisayar ve konsol oyununu içerir. Ayrıca bu oyun kütüphanesine düzenli olarak yeni oyunlar eklenmektedir.

Xbox Game Pass çalışmıyor mu?

Xbox Game Pass PC oyunlarıyla oyuncular en yeni, en yüksek kalitedeki oyunlara hızlı bir şekilde erişebilir. Xbox Game Pass, Amerika Birleşik Devletleri merkezli çok uluslu bir teknoloji şirketi olarak bilinen Microsoft'un kullanıcılara sunduğu oyunlardan oluşan bir kütüphane olarak tanımlanıyor. Bu oyun kütüphanesine aylık belirli bir ücret ödeyerek abone olabilir ve abonelik süresi boyunca kütüphanedeki oyunlardan yararlanabilirsiniz.

PC Game Pass oyunları listesine her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Konsollar ve bilgisayarlar için yüzden fazla oyunun yer aldığı bu sistem sayesinde kullanıcılar oyun deneyimini yaşama fırsatına sahip oluyor. Game Pass PC aboneliği ile kullanıcılar mobil cihazlarından, bilgisayarlarından veya tabletlerinden erişebilir ve oynayabilirler.

Xbox Game Pass ne işe yarar?

Microsoft'un sunduğu abonelikli oyun kütüphanesi olan Xbox Game Pass sistemi sayesinde oyun severler oyunlara erişebiliyor ve oynama imkanına sahip oluyor. Bu sistem içerisinde birden fazla kişiyle oynamanıza olanak tanıyan Xbox Game Pass ortak oyunları da bulunmaktadır. Bu oyunları oynayabilmek için Store'da hesap açmanız ve abonelik işlemleri yapmanız gerekmektedir. Bu noktada Xbox Game Pass'i doğru bir şekilde indirmek oldukça önemli.

Bu oyun kütüphanesinin uygulaması iOS ve Android işletim sistemine sahip tüm mobil cihazlara indirilebilmektedir. Halihazırda bir Microsoft hesabı olmayan oyuncuların öncelikle bir Microsoft hesabı açması gerekmektedir. Bundan sonra resmi Xbox Game Pass oyun kütüphanesi web sitesi aracılığıyla abone olabilir ve istediğiniz abonelik planını satın alabilirsiniz.

Xbox Game Pass nasıl çalışır?

Xbox Game Pass oyun sistemi kullanıcılara 3 farklı abonelik alternatifi sunuyor. Bunlardan biri Xbox Game Pass Core, diğeri ise PC Game Pass abonelik seçeneği. Bunların dışında Xbox Game Pass Ultimate abonelik seçeneği de mevcut. Kullanıcılar ayrıca isterlerse Xbox Game Pass Ultimate 12 aylık abonelik planını satın alma hakkına da sahip. Core planı yalnızca Xbox konsollarındaki oyunları içerirken PC Game Pass planı yalnızca Windows PC'lerdeki oyunları içerir. Ultimate plan, her iki platformda da oyun oynamayı ve Xbox Cloud Gaming ile bulutta oyun oynamayı içerir.

Aylık abonelik paketleri, iptal edilmediği sürece otomatik olarak yenilenir. Kullanıcılar dilerlerse 1 aylık abonelik planı satın aldıktan sonra iptal edebilir ve abonelik süresi bitene kadar oyun kütüphanesindeki tüm oyunları oynayabilirler.

Bu noktada Game Pass satın aldığınızda ne olur sorusuyla karşılaşabiliriz. Xbox Game Pass sistemine abone olduğunuzda isterseniz kütüphanenizdeki oyunları da indirebilirsiniz. Bazı dönemlerde oyunlarda çeşitli indirim ve promosyonlardan da faydalanmak mümkün.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Ayhan Bora Kaplan mahkemede rahat oturamadı ve salondan atıldı!  Gizli tanığın davanın gidişatını değiştirecek hamlesiAyhan Bora Kaplan mahkemede rahat oturamadı ve salondan atıldı! Gizli tanığın davanın gidişatını değiştirecek hamlesi
RTÜK Başkanı Şahin: İncelendiRTÜK Başkanı Şahin: İncelendi
Ev sahibi fark etti... Kiracıyla ilgili şok gerçek ortaya çıktı!Ev sahibi fark etti… Kiracıyla ilgili şok gerçek ortaya çıktı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir