Samsung Galaxy Buds serisi, dinleyicilerine sezgisel ve yapay zeka destekli bir ses deneyimi sunuyor: TEKNOLOJİ

Yeni güncellemeyle Galaxy Buds serisi, ses kalitesini en üst düzeye çıkarmanın ötesine geçerek kullanıcıları geniş ve entegre Samsung ekosistemine yaklaştırıyor. “Auracast” gibi ses paylaşım deneyimini yeniden şekillendiren gelişmiş yapay zeka özellikleri, teknolojinin insanları birbirine yakınlaştırma misyonunu yerine getiriyor.Samsung Galaxy Buds serisi, yeni One UI 6.1 güncellemesiyle ses teknolojisinin sınırlarını zorluyor ve kullanıcılarına çok daha kapsamlı bir ses deneyimi sunuyor. Güncelleme, saf ve net ses kalitesinin yanı sıra Samsung'un zengin ekosistemine daha entegre bir bağlantı sunuyor. Auracast işlevi sayesinde kullanıcılar akıllı telefonlarından tabletlerine sorunsuz bir şekilde ses paylaşabiliyor. Güncelleme ayrıca Samsung akıllı telefonlarda gerçek zamanlı çeviri, 360 Ses ve otomatik geçiş özelliklerini de içeriyor. Bunlar kullanıcılara dil engellerini aşma yeteneği, sürükleyici ses deneyimleri ve cihazlar arasında akıllı geçişler sunarak Galaxy Buds'ın üstün bir kullanıcı deneyimi sunmasını sağlıyor. Auracast ile ses paylaşımı yeniden şekillenecekAuracast, teknoloji dünyasında ses paylaşımını yeniden şekillendiren bir yenilik olarak öne çıkıyor. Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar, telefon veya tablet gibi bir cihazdan Bluetooth aracılığıyla yakındaki sınırsız sayıda ses alıcısına ses akışı gerçekleştirebiliyor. Bu, özellikle ses deneyiminin birden fazla kullanıcı için paylaşılması olanağını sunarak teknolojik etkileşimi yeni bir boyuta taşıyor. Auracast, kullanıcı deneyimini üç temel bileşenle zenginleştirir:

  • Kaynak Auracast: Bu bileşen, cihazın hangi içeriği sunduğunu, ses codec yapılandırmasını ve diğer teknik ayrıntıları belirterek Auracast asistanlarına yayın bilgileri sağlar. Ayrıca ses akışlarını doğrudan Auracast alıcılarına iletir.
  • Auracast asistanı: Kullanıcıların Wi-Fi ağlarına bağlanırken kullanılanlara benzer bir arayüz aracılığıyla Auracast yayınlarına göz atmasına ve bir yayına katılmasına olanak tanıyan bir araç işlevi görür. Bu sayede kullanıcılar evlerinde, ortak alanlarda veya işyerlerinde ses paylaşımı yapacak cihazı kolaylıkla seçebiliyor.
  • Auracast alıcısı: Kullanıcının seçtiği Auracast kaynağından ses akışlarını alır. Bu işlevselliğe sahip bir cihaz kullanıldığında kullanıcılar birbirleri arasında kesintisiz ses akışı sağlayabilmektedir ve bu da özellikle çok kullanıcılı ortamlarda büyük kolaylık anlamına gelmektedir.

Ek bir avantaj olarak kullanıcılar artık kulaklıklarını Bluetooth aracılığıyla doğrudan Auracast kaynağına bağlayarak ses dinleyebilirler. Bu, kullanıcıların başkalarıyla aynı ortamda olsalar bile telefonlarında bir podcast veya çalma listesini kişisel bir deneyim olarak dinlemelerine olanak tanırken aynı zamanda bir grup içinde ses paylaşma esnekliği de sunar.Auracast'in sağladığı bu yenilikçi özelliklerle, kullanıcılar ses dünyalarını genişletebilirler. Samsung teknolojisinin sunduğu kolaylık ve erişilebilirlik, kullanıcı deneyimini sosyal ve etkileşimli hale getiriyor. Bu teknoloji, kullanıcıların sesli etkileşimini basitleştirerek günlük yaşamlarında yeni olanaklar sunuyor.Akıllı otomatik değiştirme işlevi artık PC'leri de kapsayacak şekilde genişletildiOne UI 6.1 güncellemesi Galaxy Buds serisindeki kullanıcı deneyimini daha da geliştiriyor. Bu güncellemeyle birlikte Otomatik Akıllı Geçiş özelliği artık yalnızca telefon, tablet ve akıllı saatlerle sınırlı kalmıyor, Samsung marka bilgisayarlara da yayılıyor. Bu yenilik, kullanıcıların Galaxy ekosistemi içerisinde daha eksiksiz ve kesintisiz bir ses deneyimi yaşamasına olanak tanıyor. Bu yeni güncellemeyle Samsung, bu özelliği Galaxy Book4 serisi de dahil olmak üzere bilgisayarlara getirerek kullanıcıların Samsung cihazlarında üstün ses özelliklerini sorunsuz bir şekilde deneyimlemelerine olanak tanıyor.Dil engellerini aşarak küresel iletişimi yeniden tanımlamakGalaxy Buds, Galaxy S24 serisinin gelişmiş gerçek zamanlı çeviri özellikleriyle sorunsuz bir şekilde çalışır. Bu işbirliği sayesinde dünyanın her yerindeki insanlarla etkileşim kurmak her zamankinden daha kolay ve kusursuz hale geliyor. Galaxy Buds ile eşleştirildiğinde S24 serisinin “Çevirmen”i Bu özellik, konuşulan kelimeleri anında tespit edip analiz ederek kullanıcıların konuşmalara kesintisiz devam etmelerine olanak tanıyor. Kulaklıklar, çevirileri anında kullanıcıya ileterek, farklı dilleri konuşan kişiler arasında doğal ve akıcı bir diyalog kurulmasına olanak tanır. Bu özellikle iş dünyasında, turizmde veya herhangi bir uluslararası etkileşimde devrim yaratıyor. Kullanıcılar artık karmaşık çeviri aygıtlarına veya uygulamalara ihtiyaç duymadan doğrudan Galaxy Buds aracılığıyla sohbet edebilecek. Samsung, Galaxy Buds serisini geliştirmeye devam edecekYeni yazılım güncellemesi, en yeni Galaxy AI özellik eklemeleriyle iyileştirilmiş bağlantı özellikleri sunuyor ve Galaxy Buds2 Pro, Buds2 ve Buds FE modellerinde kullanılabiliyor. Samsung, olağanüstü ses deneyimleri sunmak için Galaxy Buds serisini geliştirmeye devam edecek. Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir