PlayStation Store nedir ve ne işe yarar? PlayStation Store'dan oyunlar nasıl indirilir?

Teknolojik gelişmeler sayesinde artık pek çok oyunu online olarak oynamak mümkün. Ancak içerisinde çeşitli oyunların yer aldığı oyun kütüphaneleri adı verilen abonelik hizmetleri insanların hayatına girmiştir. PlayStation Store aynı zamanda insanlara çevrimiçi oyun oynama ve en yeni oyunları indirme olanağı sunan bir sanal mağaza olarak da karşımıza çıkıyor. Ayrıca PlayStation Store Türkiye, mağazanın yeni oyunların kullanıcılara sunulduğu Türkçe bölümünü oluşturuyor.

PlayStation Store mevcut değil mi?

PlayStation Store, Japon menşeli çok uluslu bir şirket olan Sony'nin çeşitli PlayStation oyun konsollarında hizmet sunan ve PSN üzerinden çevrimiçi olarak erişilebilen sanal bir pazar yeri olarak tanımlanıyor. Bu noktada PlayStation Store ücretli mi sorusuyla karşılaşabiliriz. PlayStation Store uygulamasını cihazlara indirmek ve yüklemek ücretsizdir. Ancak oyunlara erişebilmek için öncelikle kayıt olmanız ve satın alma işlemi yapmanız gerekmektedir. Bunun için PlayStation Network veya kısaca PSN olarak bilinen bir hesaba ihtiyacınız var. Bu hesabı oluşturduktan sonra sanal mağazadan oyunlar indirilebilir.

PlayStation Store ne işe yarar?

Sony'nin oyunculara sunduğu PlayStation konsol oyunlarına erişmek için bir hesap oluşturmanız ve bu hesapla oyunu PlayStation Store'dan indirmeniz gerekiyor. PlayStation Store'da çeşitli PlayStation oyun konsolları, oyun demoları ve film fragmanları gibi birçok içerik bulunmaktadır. Bu sanal mağaza üzerinden çevrimiçi çok oyunculu oyunlara ve daha birçok içeriğe erişebilirsiniz. Ayrıca bu mağazadan daha önce satın alınan oyunlar da kişilerin çevrimiçi oyun kütüphanesinde kalıyor. Bu sayede kullanıcılar daha önce satın aldıkları oyunlara diledikleri zaman ulaşıp oynayabiliyorlar.

PlayStation Store'dan oyunlar nasıl indirilir?

PlayStation Store'dan oyun indirmek çok basit bir işlemdir. Bunun için öncelikle bir PSN hesabı oluşturmanız gerekiyor. Daha sonra indirmeler, bilgisayar veya mobil cihaz aracılığıyla PlayStation Store'a erişilerek yapılabilir. PlayStation Store'dan ilk kez oyun indirecek kullanıcıların izlemesi gereken adımlar genel olarak şu şekilde:

  • Öncelikle PlayStation Store'a bir şifre ile giriş yapmalısınız.
  • Daha sonra daha önce satın alınan oyunları indirebilmek için Oyun Kütüphanesi adı verilen alana giriş yapılması gerekmektedir.
  • Satın alınanlar bölümünde daha önce satın alınan oyunlar bulunmaktadır.
  • Bu oyunları indirmek için öncelikle indirmek istediğiniz oyunu seçip ardından “indir” butonuna basmalısınız.
  • Benzer şekilde eklenti indirmek için satın alınanlar bölümüne gitmeniz ve eklentiyi seçtikten sonra “Kütüphaneden İndir” butonuna tıklamanız gerekiyor.
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Yer: Kadıköy!  Pitbull'un dehşeti kameralara yansıdıYer: Kadıköy! Pitbull'un dehşeti kameralara yansıdı
Esma Esad lösemiye yakalandıEsma Esad lösemiye yakalandı
Bahçeli ile Özel arasında 4'er soruluk tartışma! "Bu utanmazlar cevap versin"Bahçeli ile Özel arasında 4'er soruluk tartışma! “O utanmazlar cevap versin”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir