Pinterest'e erişim ve kayıt: Pinterest'e nasıl erişilir, nasıl kayıt olunur?

Pinterest, üyelerin ilgi duydukları konular hakkında çeşitli görsel “panolar” aracılığıyla içerik oluşturdukları bir sosyal medya platformudur. İlgi duyulan kategoriler içerisinde görsel arama motoru olarak da kullanılabilir. Üyeler ilgilerini çeken görselleri, videoları veya makaleleri “Pin” olarak sabitleyebilirler.

Diğer üyelerle görsel paylaşmanıza olanak sağlayan Pinterest, kullanım kolaylığı ve içerik çeşitliliği nedeniyle her yaştan insana hitap ediyor. 2011 yılından itibaren Pinterest'in popülaritesinin arttığı gözlemlenmiştir. Ülkemizde son dönemde çok sayıda kullanıcıya ulaşan Pinterest'i en verimli şekilde kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Pinterest'e nasıl kayıt olunur?

Pinterest nasıl üye olunur diye merak edenler için kullanımı kolay bir arayüz sunuyor. Pinterest'te yeni hesap nasıl açılır sorusuna yanıt olarak:

  • Öncelikle tarayıcınız üzerinden web sitesini ziyaret etmeniz veya mobil uygulamayı indirmeniz gerekmektedir.
  • Daha sonra ana sayfada veya uygulamada “Hesap Oluştur” veya “Kayıt Ol” butonuna tıklayın.
  • Açılan sayfanın bölümlerine ad, soyad, e-posta adresi ve şifre gibi temel bilgiler girilir.
  • Pinterest'e kayıt Facebook veya Google hesabı aracılığıyla da yapılabilir.
  • Giriş bilgilerinizi girdikten sonra “Kayıt Ol” butonuna tıklayın.
  • Daha sonra Pinterest hesabınızı doğrulamanız gerekir. Bu amaçla e-posta adresi kontrol edilir ve onay mesajı doğrulanır.
  • Hesabınız doğrulandıktan sonra profilinize diğer bilgileri girebilirsiniz ve isteğe bağlı olarak Pinterest hesabınız diğer sosyal medya hesaplarıyla entegre edilebilir.

Pinterest ayrıca kişisel hesabı olan ve bu hesabı ticaret amacıyla kullanmak isteyen kişiler için kişisel hesabınızı ticari hesaba dönüştürme seçeneği de sunuyor. Hesabınız işletme hesabına dönüştürülürse mevcut tüm pinler ve takipçiler tutulmaya devam edecektir. Aynı zamanda kullanıcı dilediği zaman kişisel hesabına dönebilmektedir.

“Pinterest hesabıma giriş yapamıyorum” diyorsanız…

Pinterest, giriş yapamadıklarını söyleyenler için birçok farklı seçenekle kullanıcılarına yardımcı oluyor. İnsanların Pinterest'e giriş yaparken sorun yaşamasının en yaygın nedenlerinden biri, e-posta adreslerini veya şifrelerini unutmalarıdır. Ayrıca Pinterest, hesabınızda şüpheli etkinlik tespit ederse hesabınızı korumak için size bir e-posta gönderecektir. Bu, şifrenizi sıfırlar ve tüm açık oturumları kapatır. Bu sebeplerden dolayı sorun yaşayanların e-posta yoluyla şifrelerini sıfırlamaları gerekmektedir.

Pinterest'e giriş yaparken sorun yaşamanızın bir diğer nedeni de hesabınızın askıya alınmış olmasıdır. Bu durumda giriş yapmaya çalıştığınızda bir hata mesajı alırsınız. Bunun nedeni topluluk kurallarının ihlal edilmiş olmasıdır. Bunu yapmak için site yönetimiyle iletişime geçmeniz gerekir. Facebook, Google veya Apple üzerinden giriş yapmakta sorun yaşayanlar Google veya Apple hesaplarındaki ayarları değiştirmelidir.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
7 ilde DEAŞ operasyonu: 23 tutuklu7 ilde DEAŞ operasyonu: 23 tutuklu
Türkiye'nin en riskli bölgesi o ilde!  Vatandaşlara “hayati” uyarı: Henüz çare bulunamadıTürkiye'nin en riskli bölgesi o ilde! Vatandaşlara “hayati” uyarı: Henüz çare bulunamadı
A101 Aldın Kataloğunun yeni sayısı yine doldu!A101 Aldın Kataloğunun yeni sayısı yine doldu!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir