Numara nasıl taşınır? Numara taşınabilirliği Turkcell, Vodafone, Türk Telekom

Farklı GSM (Global System for Mobile Communications) operatörlerinin hat işlemleri için farklı fırsat, kampanya veya modları olabilir. Numara veya hat taşımak isteyen kişiler, numarada herhangi bir değişiklik yapmadan mevcut numaralarını farklı bir operatöre taşıyabilirler.

Numara taşınabilirliğinin maliyeti ne kadar?

Çok basit bir şekilde, birden fazla yöntemle ve çok kısa sürede yapılabilen numara taşınabilirliği için ek ödeme yapma zorunluluğu bulunmamaktadır. Numara taşınabilirliği veya hat taşınabilirliği herhangi bir ücret gerektirmeyen bir işlemdir.

Farklı satır veya numaraları taşımak için çeşitli yolları kullanabilirsiniz. Ancak Turkcell, Vodafone veya Türk Telekom başta olmak üzere tüm GSM operatörleri bu işlemi ücretsiz olarak gerçekleştirebilmektedir.

Cep telefonu numarası nasıl aktarılır?

Cep telefonu numarasının taşınabilirliği için operatörlerin çağrı merkezleriyle işlem yapılması mümkündür. Aynı şekilde operatörlerin merkezlerine giderek de işlem gerçekleştirmek mümkündür. Bu işlem için her operatöre ortak olarak uygulanabilecek 3 farklı yöntem bulunmaktadır:

  • Numarayı taşımak istediğiniz operatörün telefon numaraları aranır.
  • Talep, numaranın veya hattın aktarılacağı operatörün kontuarlarına gidilerek şahsen yapılır.
  • Numara taşınabilirliği işlemi operatörün internet sitesi üzerinden gerçekleştirilir.

Çağrı merkezi numaraları her operatör için farklıdır. Bu sayılar:

  • Turkcell numara taşınabilirliği çağrı merkezi numarası: 0 532 532 00 00
  • Vodafone numara taşınabilirliği için çağrı merkezi numarası: 0 542 542 00 00
  • Türk Telekom numara taşınabilirliği çağrı merkezi numarası: 444 1 444

Hattı internet üzerinden taşımak istiyorsanız işlemin numaranın taşınacağı operatörün resmi internet sitesi veya mobil uygulaması üzerinden yapılması gerekmektedir. Resmi internet sitesi veya mobil uygulamadaki arama butonuna hat taşınabilirliği veya numara taşınabilirliği yazılarak açılan ekrandaki form eksiksiz olarak doldurulur. Gelen bilgilendirme mesajlarında yer alan talimatlar adım adım takip edilerek işlem tamamlanır.

Taahhüt süresinin dolmasına kaç gün kala numaramı taşımam gerekir?

Hat geçişi için en uygun zaman taahhüt süresine göre belirlenmelidir. Farklı operatörler için farklı kurallar ve katılım koşulları olabilir. Ancak taahhüdün sona ermesinden 5 gün önce hattın taşınması için gerekli işlemlerin başlatılması tavsiye edilir. Hat taşıma işleminin tamamlanması birkaç gün sürer.

Özellikle bu işlemin online olarak yapılacağı durumlarda süreç biraz uzun sürebileceğinden emanetin tamamlanmasının takip edilmesi gerekecektir. Aksi takdirde ek fatura ödemeniz gerekebilir. Müdahale etmeden önce hattın taşınacağı operatörle iletişime geçerek net bilgi sahibi olmak önemlidir.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Çanakkale'de heyelan!  Enkaz altında kalan vatandaşları kurtarmak için çalışmalar başladıÇanakkale'de heyelan! Enkaz altında kalan vatandaşları kurtarmak için çalışmalar başladı
Mehmet Şahin için istenen yaptırım açıklandıMehmet Şahin için istenen yaptırım açıklandı
Belediye binasında tarama yaptırdığını duyurdu: Belediye binasında tarama yaptırdığını açıkladı: “Her yerde kameralar ve dinleme cihazları var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir