Kick nedir, nasıl kayıt olunur? Twitch Rakip Kick ile nasıl para kazanılır?

Günümüzde farklı özellikleriyle öne çıkan birçok sosyal medya uygulaması bulunmaktadır. Kick de bu sosyal medya uygulamaları arasında pek çok kullanıcının kayıtlı olduğu bir platformdur. İnternet yayıncılığı için geliştirilen bu uygulama aynı zamanda yeni bir canlı yayın uygulaması olarak da dikkat çekiyor. Kullanıcılar bu platform üzerinden de gelir elde edebiliyorlar.

Futbol nedir?

Kick 2023 yılında çıkan bir uygulamadır ve sosyal medya platformları arasında yer almaktadır. Twitch'e rakip olarak görülen bu platform, lansmanından bu yana kısa sürede çok sayıda kullanıcı kazandı. Avustralya merkezli bu sosyal medya platformunun kullanımı, bazı kullanıcıların görüşüne göre Twitch platformuna göre daha kolay.

Kick sosyal medya platformuna kayıtlı kişiler, içerik oluşturucu olarak o platformdaki kullanıcı kanalına hızlı bir şekilde abone olma hakkına sahiptir. Kullanıcılar bu platformda canlı yayınlar da açabiliyor ve bu canlı yayınlar diğer kullanıcılar tarafından da HD kalitede izlenebiliyor.

Kick'e nasıl kayıt olunur?

Kick sosyal medya uygulamasını kullanabilmek için öncelikle üye olmanız gerekmektedir. Üyelik süreçleri diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi ilerlemektedir. Kullanıcıların üye olurken hatalı veya hatalı bilgi girmemeleri önemlidir. Kick platformuna kayıt olmak isteyen kişilerin izlemesi gereken adımlar genel olarak şu şekildedir:

Kullanıcıların öncelikle Kick sosyal medya uygulamasının resmi sitesi olan https://kick.com adresine giriş yapması gerekmektedir.
Resmi web sitesine giriş yaptıktan sonra ekranın sağ üst köşesindeki “kaydol” butonuna tıklayın.
• E-posta adresiniz, kullanıcı adınız ve şifreniz gibi bilgilerin istendiği bir pencere açılacaktır.
• Bu pencerede gerekli alanları doğru ve eksiksiz doldurunuz.
• Son olarak aşağıdaki “Katıl” butonuna tıklayarak üyelik işlemini tamamlayın.

Futbol nasıl kullanılır?

Kick Streaming Pty. Ltd. şirketi tarafından işletilen bu platformun kullanımı oldukça basittir. Bu platformu kullanabilmek için öncelikle bir hesap oluşturmanız gerekmektedir. Hesap oluşturma işlemini tamamladıktan sonra uygulamaya giriş yapabilir, diğer kullanıcıların canlı yayınlarına katılabilir veya üye olup kendi canlı yayınlarınızı oluşturabilirsiniz. Bu noktada Kick'te ne yayınlayalım sorusuyla karşı karşıya kalabiliriz.

Bu platformun üyeleri, tıpkı Twitch uygulamasında olduğu gibi, uygulamanın kurallarına uyarak, çeşitli kategorilerden seçim yaparak canlı yayın yapabilirler. Bu noktada Twitch ve Kick arasındaki fark sorusu gündeme gelebilir.

Twitch uygulamasında verilen kurallar kullanıcılar açısından biraz katı. Ancak Kick sosyal medya platformlarında belirlenen kurallar kullanıcılar açısından daha esnektir. Twitch ve Kick arasındaki fark Kick platformunun kurallarının daha esnek olmasıdır.

Futbolun özellikleri nelerdir?

Kick platformu çevrimiçi yayın yapmak isteyen kullanıcıların favori sosyal medya platformlarından biridir. Twitch platformuna göre daha esnek içerik politikalarına sahip olan bu platformun aynı zamanda öne çıkan birçok farklı özelliği de bulunuyor. Futbolun özellikleri genel olarak şu şekildedir:

  • Bu platform üyelerine %95 oranında gelir payı sunmaktadır.
  • Birçok farklı içeriği belirli kurallar çerçevesinde daha özgürce yayınlamanıza olanak tanır.
  • Canlı yayın açan kişiler ile o canlı yayını izleyen diğer kişilerin birbirleriyle sohbet edebilecekleri sohbet butonu bulunmaktadır.
  • Yayıncıların düzenli gelir elde etmesine yardımcı olur.
  • Yayıncıların canlı yayınına katılan kullanıcılar, platform üzerinden bağış yapma hakkına sahiptir.
  • Uygulama içerisinde gösterilen reklamlardan hem platform hem de yayıncılar gelir elde edebiliyor.

Kick'le nasıl para kazanılır?

Kick sosyal medya platformundan kazanç elde etmek için bazı koşulları yerine getirmek oldukça önemlidir. İlk adım bu platforma üye olmak ve ardından Kick ortaklık programına katılmaktır. Ayrıca kullanıcıların 5 saat yayın süresine ve en az 75 takipçiye sahip olması gerekiyor.

Kick platformu günümüzde birçok sosyal medya kullanıcısının favori platformlarından biridir. Çeşitli kategorilerin yer aldığı bu platformda özellikle oyun bölümü tercih ediliyor. Kullanıcılar oyun oynarken canlı yayın açabiliyor, izleyiciler de bu canlı yayına katılabiliyor, abone olabiliyor ve bağışta bulunabiliyor.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İsrail Suriye'de İran'ı Hedef Aldı!İsrail Suriye'de İran'ı Hedef Aldı!
Behzat Emir seçim zaferini 'Erik Dalı'yla kutladı!  O anlar günün olayı haline geldiBehzat Emir seçim zaferini 'Erik Dalı'yla kutladı! O anlar günün olayı haline geldi
İtfaiyeciler alevlerin arasında kaldı!  Halatla binadan aşağı inerken düşerek yaralandı.İtfaiyeciler alevlerin arasında kaldı! Halatla binadan aşağı inerken düşerek yaralandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir