JPG'den PDF'ye Dönüştürme: JPG'yi PDF'ye Nasıl Dönüştürürüm? JPG dosyalarını PDF dosyalarına nasıl dönüştürebilirim?

Akıllı cihazların kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte fotoğraf çekmek çok daha kolay hale geldi. Bazı durumlarda resmi belgelerde değişiklik yapılması veya tescil edilmesi gerektiğinde hızlı bir fotoğraf çekilir. Ancak fotoğraf yerine PDF belgelerini kullanmak daha iyidir. Bu işlem PDF JPG dönüştürücüler sayesinde kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir. Ancak belgeler PDF JPG'ye dönüştürüldükten sonra düzenlenemeyeceği için orijinal dosyayı saklamanız önerilir.

JPG dosyalarını PDF dosyalarına nasıl dönüştürebilirim?

JPG görsellerini PDF'ye dönüştürmenin birçok yöntemi vardır, bu yöntemler aşağıdaki gibidir:

Yöntem numarası 1: Windows'ta görüntüyü PDF'ye dönüştürün

 • PDF'ye dönüştürmek istediğiniz görüntü Windows Fotoğraflar uygulamasında açılır.
 • Araç çubuğundaki üç nokta düğmesine tıklayın ve yazdırma seçeneğine basın veya Windows Fotoğraflar uygulamasında açık fotoğrafa sağ tıklayın ve “Yazdır”a tıklayın. (Yazdırma seçeneği doğrudan araç çubuğunda da mevcut olabilir)
 • Yazıcı bölümünde “Microsoft PDF'ye Yazdır” seçeneğine tıklayın.
 • Yazdırma tuşuna basılıyor.
 • Daha sonra PDF dosyasının kaydedileceği hedef klasör ve dosya adı belirlenir.

Yöntem numarası 2: Görüntüyü macOS'ta PDF'ye dönüştürün

 • PDF'ye dönüştürmek istediğiniz görüntü MacOS Preview uygulamasında açılır.
 • Dosya sekmesine gidin.
 • PDF Olarak Dışa Aktar seçeneğini seçin.
 • Hedef klasör ve dosya adı belirlenir.
 • Kaydet butonuna tıklayın ve işlem tamamlanır.

Bunların dışında güvenilir web siteleri üzerinden görseller PDF’e de dönüştürülebilmektedir. Bu web siteleri sayesinde herhangi bir görüntü kolaylıkla PDF'ye dönüştürülebilir. Bu işlem için genellikle tarayıcınız üzerinden siteye erişir ve PDF'ye dönüştürmek istediğiniz görseli siteye sürükleyerek yüklersiniz. Daha sonra dönüştürme işlemi tamamlanır. Bu tür web siteleri genellikle JPG'den PDF'ye dönüştürme için tercih edilir.

Ücretsiz hizmet sunan bu siteler sayesinde dönüşüm işlemi kolaylıkla yapılabilmektedir. Fotoğrafları Google Drive ve Dropbox gibi depolama hizmetlerine dönüştürebilen siteler de var.

Adobe, görüntü işleme denilince akla ilk gelen uygulamalardan biridir. Adobe Acrobat, kullanıcılarına ücretsiz bir PDF dönüştürme hizmeti sunmaktadır. Siteye üye olmadan sadece tek bir dönüşüm işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Ancak bu işleme sürekli ihtiyaç duyan kişiler ücretsiz üye olarak daha fazla işlem gerçekleştirebilmektedir.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
O belediyeler sokak hayvanları için kolları sıvadı! Detay O belediyeler sokak hayvanları için kolları sıvadı! “24 saat canlı yayın” detayı.
Yer: Konya... Komşusunu ikna etmek için her yolu denedi: ona karımla ilişki yaşadığını söyle.Yer: Konya… Komşusunu ikna etmek için her yolu denedi: ona karımla ilişki yaşadığını söyle.
İki tahliye! Duruşma için yeni tarih belirlendiİki tahliye! Duruşma için yeni tarih belirlendi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir