Instagram'da “bu şarkı şu anda kullanılamıyor” hatası nedir, nedeni nedir ve nasıl düzeltilir?

Sosyal medya kullanıcıları her gün Instagram uygulaması üzerinden milyarlarca gönderi, hikaye, video veya fotoğraf paylaşıyor. Son dönemde bu gönderilere ister hikaye ister gönderi olsun müzik ekleme fonksiyonunun gelmesiyle birlikte paylaşım sayısının arttığı biliniyor. Buna göre seçilen müziklerle video reel yapmak Instagram kullanıcılarının temel tercihleri ​​arasında yer alıyor. Ancak bu durumda bazı olumsuzluklar ortaya çıkabilmektedir. En yaygın Instagram hatalarından biri “Bu şarkı şu anda kullanılamıyor.”

Instagram'da “bu şarkı şu anda kullanılamıyor” hatası nedir?

Kullanıcılar Instagram hesaplarında herhangi bir hikaye, video, fotoğraf veya filmi paylaşırken arka planda özenle seçilmiş bir şarkı veya müzik kullanmayı tercih ediyorlar. Instagram uygulamasında son yıllarda tanıtılan bu yeni özellikte kullanıcılar zaman zaman bazı sorunlar ya da eksikliklerle karşılaşabiliyor.

Örneğin hikayenizde ya da hazırladığınız gönderide kullanmak istediğiniz şarkı Instagram müzik listenizde mevcut olmayabilir ya da müzikte kısıtlamalar söz konusu olabilir. Bu tür sorunlar genellikle seçilen şarkılarda telif hakkı nedeniyle ortaya çıkabilmektedir.

Instagram'da “bu şarkı şu anda kullanılamıyor” hatasının nedeni nedir?

Bir gönderi için seçtiğiniz şarkı görünse bile “Bu şarkı şu anda mevcut değil.” bir hata da meydana gelebilir. Aynı hata, seçilen müzikle önceden paylaşılan bir gönderinin daha sonra tekrar görüntülenmesi durumunda da ortaya çıkabilir.

Instagram kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı bu “Bu şarkı şu anda kullanılamıyor” hatası genel olarak telif hakkı ihlali durumlarında ortaya çıkabiliyor. Bu durum Instagram uygulamasının müzik haklarının korunması konusundaki hassasiyetinden kaynaklanmaktadır.

Instagram'da “bu şarkı şu anda kullanılamıyor” hatası nasıl düzeltilir?

Instagram'ın “Bu şarkı şu anda kullanılamıyor” hatası, çözümü de bulunan bir sorun olarak biliniyor. Bu sorunu çözmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

  • Instagram uygulaması kapanır ve açılır.
  • Cihazı kapatıp açtıktan sonra da sorun devam ediyorsa;
  • Instagram uygulaması güncellendi ve yeniden yüklendi.
  • Sorun devam ederse Instagram destek ekibiyle iletişime geçin.

Ayrıca hatanın bir sonraki ilk güncellemede düzeltilme ihtimali de var.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Bir il bunu konuşuyor!  Depremden sonra ortaya çıktı!  Kapatılsa bile bir faydası olmadı.Bir il bunu konuşuyor! Depremden sonra ortaya çıktı! Kapatılsa bile bir faydası olmadı.
New Balance, Crocs, Puma... %50'ye varan indirimlerNew Balance, Crocs, Puma… %50'ye varan indirimler
Milli Savunma Bakanlığı duyurdu: 19 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı duyurdu: 19 terörist etkisiz hale getirildi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir