Grok nedir ve ne işe yarar? Grok nasıl kullanılır?

Yapay zeka teknolojisi, en ideal perspektiften bakıldığında, insan zekasının üst düzey bilişsel işlevlerini veya otonom davranışlarını sergileyen yapay bir işletim sistemi olarak tanımlanabilir. Bu sistem öğrenme, düşünme, algılama, problem çözme, iletişim ya da karar verme gibi yeteneklere sahip olması gereken kabul görmüş bir sistemdir. Ayrıca reaksiyon üretebilmeli ve bu reaksiyonları dışarıya yansıtabilmelidir. Grok da bu sistemin bir ürünü sayılabilecek bir yapay zeka yapımıdır.

Grok nedir?

Pek çok yapay zeka teknolojisi ve konsepti gibi Grok da Elon Musk ile birlikte hayatımıza giren bir terim. Grok, xAI tarafından geliştirilmiştir ve büyük dil modellerine dayanmaktadır. Bu, konuşabilen ve üretken bir yapay zeka sohbet robotudur. Musk tarafından geliştirilen bir girişim olarak hayata geçirilen Grok, geliştiricilerinin belirlediği bazı benzersiz özelliklere ve hedeflere sahip.

Grok ne yapar?

Şirketin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre Grok xAI tarafından geliştirilen ve “Otostopçunun Galaksi Rehberi”ni örnek alarak modellenen bir yapay zeka. Her şeyi yanıtlamaktan ve ayrıca hangi soruların sorulacağını tahmin etmekten ve önermekten sorumludur.

Üstelik xAI'den yapılan açıklamaya göre Grok adı verilen sohbet robotunun normal ve eğlenceli olmak üzere iki farklı moda sahip olduğu biliniyor.

Grok nasıl kullanılır?

Grok için XAI Erken Erişim programına katılmak için X (Twitter) hesabıyla giriş yapmalısınız. Grok sistemine aşağıdaki adımları takip ettikten sonra uygulamaya giriş yapabilirsiniz.

Grok AI asistanını kullanmak isteyenler, Erken Erişim programına katılımın şu anda X Premium+ aboneleriyle sınırlı olduğunu unutmamalıdır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
IAB'nin yeni CEO'luğu görevini Neslihan Olcay üstlenecekIAB'nin yeni CEO'luğu görevini Neslihan Olcay üstlenecek
Başkan Aksu'nun Ekrem İmamoğlu'nu ziyaretiBaşkan Aksu'nun Ekrem İmamoğlu'nu ziyareti
Erbakan'dan iddialı “2028” açıklaması!Erbakan'dan iddialı “2028” açıklaması!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir