Ay'a tarihi iniş yapan Odysseus uzay aracından bir fotoğraf geldi! “Hayatta ve iyi”

ABD'li özel şirket Intuitive Machines tarafından geliştirilen Odysseus uzay aracının Ay'a inişi ve mevcut durumuna ilişkin yayımlanan açıklamada, “Odysseus yaşıyor ve iyi durumda. Uçuş kontrolörleri iletişim kurar ve araca bilimsel verileri indirmesi için komut verir. İniş aracının telemetrisi ve güneş enerjisiyle şarjı iyi. “Aracın konum bilgileri (Enlem/Boylam), genel sağlık ve tutum (oryantasyon) hakkında daha fazla bilgi edinmeye devam ediyoruz.”

Atalet ölçüm sensörlerinin aracın gövdesinin yatay konumda olduğunu göstermesinin ardından Intuitive Machines CEO'su ve kurucu ortağı Steve Altemus, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, aracın neden yatay konumda olduğunu bilmediklerini ancak şunları söyledi: İniş sırasında hala bir miktar yanal hareket olduğu için yüzeye tökezlemiş ve düşmüş olabilir. Dikkate alınan olasılıklardan biri Ulysses'in iniş sırasında bacağını kırmasıydı.

ODYSSEUS AY'IN GENİŞ GÖRÜŞÜNÜ PAYLAŞIYOR

Intuitive Machines, uzay aracının, amaçlanan iniş alanından uzak bir alanda, Ay'daki Schomberger Krateri'nin geniş alan görüntüsünü çektiğini söyledi.

ABD-UZAY-ROACH-IMAGE-OF-MOON-PAY_17020

Görüntü üzerinde yayımlanan açıklamada şu ifadeler yer alıyor: “22 Şubat 2024'te Intuitive Machines'in Odysseus Lunar aracı, Ay'daki Schomberger Krateri'nin yaklaşık 10 km yükseklikte, yaklaşık 200 km uzaklıktaki geniş alan görüntüsünü yakaladı. amaçlanan iniş alanından.” (DHA)Bu içerik Enes Çırtlık tarafından yayınlanmıştır.

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Özgür Özel, Akşener'i suçladı: "İYİ Parti'nin iyi insanları sizde olmayan vicdana ve adalete sahip."Özgür Özel, Akşener'i suçladı: “Sizin sahip olmadığınız vicdan ve adalet İYİ Parti'nin iyi insanlarında var.”
Suç örgütleriyle mücadele mesajı: 'Şafakta kapılarını kıracağız'Suç örgütleriyle mücadele mesajı: 'Şafakta kapılarını kıracağız'
ABD'de köprüyü yıktı!  Bu onun ilk kazası değildi.ABD'de köprüyü yıktı! Bu onun ilk kazası değildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir