Acer, yapay zekaya sahip ilk Copilot+ bilgisayarı Swift 14 dizüstü bilgisayarını duyurdu – TEKNOLOJİ

Acer, Microsoft ve Qualcomm Technologies, Inc., Windows 11'deki yeni kullanıcı deneyimleri ve yapay zeka özellikleriyle yeni bir yapay zeka çağını başlatıyor. Swift 14 AI dizüstü bilgisayar ilk Copilot+ bilgisayarını piyasaya sürdü.

Swift 14 AI, Snapdragon X Elite ve Snapdragon X Plus platformları[1] Desteklenen birden fazla cihaz modeli vardır ve her iki platform da, cihazlarda AI işlevlerini etkinleştirmek için dizüstü bilgisayarlarda kullanılan dünyanın en hızlı NPU'larından biriyle donatılmıştır. Böylece kullanıcılar, bilgisayarın akıllı işlevleri sayesinde günlük işlerini basitleştirebilir ve karmaşık iş yüklerini daha etkili bir şekilde yönetebilirler.

Acer Inc. COO'su Jerry Kao şunları söyledi: “Baştan sona yapay zeka için tasarlanan Swift 14 AI, gelecekteki birçok Acer Copilot+ bilgisayarının ilkidir”. “Bu yeni nesil AI bilgisayarlar, AI işlem gücünde önemli ilerlemeler kaydederek kullanıcıların seveceğinden emin olduğumuz tamamen yeni deneyimlerin kilidini açıyor.”

Microsoft Corp. Cihaz İş Ortağı Satışlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Mark Linton, “Şık ultrabook'lardan güçlü oyun sistemlerine kadar, AI teknolojisini Windows PC cihaz serisine getirmek için Acer ile ortaklık yapmaktan heyecan duyuyoruz” dedi. Çok çeşitli müşterilere hitap eden, stil ve performansı uygun fiyatla dengeleyen, sürdürülebilirliğe odaklanan ve teknolojiyi daha geniş bir kitle için daha erişilebilir hale getiren üretken ve güvenli bilgi işlem. “Acer'ın Copilot+ PC Swift 14 AI dizüstü bilgisayar modelinin piyasaya sürülmesiyle, bireylere ve kuruluşlara daha fazlasını başarma gücü vermek için cihazlarda ve bulutta yapay zekadan yararlanarak müşterilerimiz için yeni yapay zeka deneyimlerini hayata geçireceğiz” .

Qualcomm Technologies, Inc. Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Bilgisayar ve Oyun Genel Müdürü Kedar Kondap şunları söyledi: “Swift 14 AI, Snapdragon X Elite platformunun gücünü, performansını ve yeteneklerini gösteren olağanüstü bir cihazdır. Dünyanın en hızlı dizüstü bilgisayar NPU'sunu ve yüksek performanslı CPU çekirdeklerini temel alan Swift 14 AI, çığır açan yapay zeka, gelişmiş üretkenlik ve yaratıcılık sunarak Acer'ın yeni cihazını zeka destekli yapay dizüstü bilgisayarlar dünyasında oyunun kurallarını değiştiren bir hale getiriyor.”

Snapdragon X serisi platformlar yeni nesil yapay zeka bilgisayarlarına güç veriyor

Yapay zeka için Snapdragon ürünü® X serisi işlemciler, günümüzün sınıflarındaki en güçlü, akıllı ve enerji açısından en verimli Windows işlemcileri arasında yer alacak şekilde tasarlanmıştır. Snapdragon X Elite tarafından desteklenen yeni Acer Swift 14 AI, 4nm işlem düğümünde 12 yüksek performanslı CPU çekirdeği[1]Entegre 3,8 TFLOPS Qualcomm Adreno™ GPU'ya ve 45 TOPS kapasiteli Qualcomm Hexagon™ NPU'ya sahiptir. Cihaz ayrıca üretkenlik, yaratıcılık ve sürükleyici eğlence için güçten ödün vermeden sistem performansını iyileştirmek ve zorlu iş yüklerinin üstesinden gelmek üzere 32 GB'a kadar LPDDR5X-8533 belleğe ve 1 TB'a kadar PCIe Gen 4 NVMe SSD'ye sahiptir. Arm uyumlu mimari için optimize edilmiş yüzlerce premium uygulamanın yanı sıra Snapdragon X Elite ve Snapdragon X Plus işlemciler, sorunsuz ve verimli bir kullanıcı deneyiminin kapısını açıyor.

Copilot+ PC'lerle yapay zekada yeni bir dönem başlıyor

Yeni Swift 14 AI, üretkenliğin, yaratıcılığın ve yeni iletişim deneyimlerinin kilidini açan güçlü AI özellikleriyle optimize edilmiştir.

Geri çağırmak[2] Bu sayede kullanıcılar, hatırladıkları ipuçlarını tanımlayarak bilgisayarlarında gördükleri her şeyi kolayca bulabilirler. Keşfedilebilir zaman çizelgesi sayesinde kullanıcılar, daha önce kullanılan uygulamalara, belgelere veya mesajlara geri dönmek için zamanda kolayca gezinebilir. Gerçek zamanlı altyazılar[2,3] Gerçek zamanlı çeviriler ve otomatik sesli altyazılar sağlar. Ayrıca herhangi bir canlı veya önceden kaydedilmiş videonun 44 dilden İngilizceye gerçek zamanlı çevirisini de sağlayabilir.

Hayal gücünüzü ve yaratıcı becerilerinizi harekete geçirmek için artık Cocreator ile cihazınızda AI görselleri ve metinleri oluşturmak için görsel veya yazılı tarifleri kullanabilirsiniz. Otomatik Süper Çözünürlük, oyunların grafik çözünürlüğünü ve kare hızını gerçek zamanlı olarak otomatik olarak artırarak oyunculara performanstan ödün vermeden istedikleri grafikleri sunar. İzleyicilerin video görüşmelerine katılımını sağlamak için her zaman en iyi görünüm ve sese sahip olmak isteyenler için Windows Studio efektleri[2,3] Aydınlatma koşullarının otomatik olarak iyileştirilmesine ve istenmeyen gürültünün engellenmesine yardımcı olur. Ek olarak, herhangi bir video platformunda hızlı ayarlar aracılığıyla üç sanat filtresi etkinleştirilebiliyor ve kullanıcıların görüntülü görüşmeler sırasında kendilerini yeni ve yaratıcı yollarla ifade etmelerine olanak sağlanıyor. Günlük AI arkadaşınız Copilot'a, özel Copilot düğmesine tek bir tıklamayla kolayca erişilebilir.

Üstün tasarım ve işlevsellik

Sunduğu modern özellikleri ve kullanılabilirliği yansıtan Swift 14 AI, Copilot+ PC'ye özel, ince ve hafif kasasının kapağındaki özel AI simgesi ve cihaz Copilot'a çıktığında yanan dokunmatik yüzeydeki etkinlik göstergesiyle vurgulanan zarif bir tasarıma sahiptir. etkinleştirilir. Dizüstü bilgisayar, 120Hz yenileme hızına ve %100 sRGB renk gamı ​​desteğine sahip 14,5 inç WQXGA (2560×1600) IPS ekrana sahip. Cihaz aynı zamanda uçtan uca dokunmatik ekran seçenekleriyle de sunuluyor ve renk doğruluğundan ödün vermeden zararlı mavi ışığın etkilerini en aza indiren TÜV Rheinland Eyesafe özelliğine sahip.® 2.0 sertifikalı[1] Olarak geliyor. 180 derece menteşe tasarımı kullanım esnekliği sunar ve alüminyum kapağı tek elle kolayca açmanıza olanak tanır.

Üç mikrofon dizisi[1] ve gizlilik kapağına sahip 1440p QHD IR web kamerası, Acer'ın Acer PurifiedView™ 2.0 ve Acer PurifiedVoice™ 2.0'daki yapay zeka destekli konferans araçları paketini destekleyerek kullanıcıların her zaman en iyi şekilde bakmalarını ve dinlemelerini sağlar. Bunlar, cihazın web kamerası veya mikrofonu açıldığında sezgisel olarak görünen Acer QuickPanel sayesinde hızlı bir şekilde kalibre edilebiliyor. Özel bir düğme, kullanıcıları cihaz yönetimi için Red Dot Tasarım Ödüllü AcerSense™ uygulamasına ve Experience Zone aracılığıyla cihazdaki yapay zeka özellikleri kitaplığına yönlendiriyor.

Yeni Copilot+ PC, hızlı ve güvenli erişim için biyometrik kimlik doğrulamayı ve yüz tanımayla oturum açmayı destekleyen Windows Hello özelliğine sahiptir. Sürdürülebilirlik, Acer'ın yeni nesil ürünleri için hayati bir unsur olmaya devam ediyor. Swift 14 AI, cihazda PCR plastiği kullanıyor, %100 geri dönüştürülebilir ambalajla gönderiliyor ve en yüksek EPEAT kriterlerini karşıladığı için EPEAT Gold sertifikasına sahip. Cihaz ayrıca, 5,8 Gbps'ye varan hızlar ve 2 milisaniyeden daha az düşük ağ gecikmesi sağlayan Wi-Fi 7 ve Bluetooth™ 5.4 bağlantısının yanı sıra daha fazla esneklik için iki USB Type-C ve iki USB 3.2 Type-A bağlantı noktasına da sahiptir. . Aşağıdakiler de dahil olmak üzere çok sayıda bağlantı noktası seçeneğine sahiptir:

Fiyat ve stok durumu

Acer Swift 14 AI (SF14-11), Haziran ayında EMEA bölgesinde 1.499 Euro'dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Tam yapılandırmalar, fiyatlandırma ve kullanılabilirlik bölgeye göre değişebilir. Belirli pazarlardaki stok durumu, ürün özellikleri ve fiyatlandırma hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen Akçaağaç Size en yakın Acer ofisi ile iletişime geçin.

Ürün görselleri ve teknik özellikleri için Acer Medya Merkezi Tüm ilanları görmek için veya adresini ziyaret edin Acer basın odası ziyaret etmek.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir