Let’s travel together.

“The Future Healthcare İstanbul 2022 Uluslararası Konferansı” yaklaşıyor

Türkiye’den ve yurt dışından sıhhat sektörünün öncü isimlerinin buluşacağı Uluslararası Sıhhat ve Sıhhat Teknolojileri Konferansı The Future Healthcare İstanbul, 19-20-21 Ekim tarihlerinde Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü’nde düzenlenecek.

Sağlığın her alanından temsilcilerin katılımıyla, konuların bilimsel olarak konuşulmuş olduğu bir organizasyon olan The Future Healthcare Konferansı, sıhhat iletişimine öncü fikirleri ve toplumsal projeleri ile kıymet katan Tazefikir Group tarafınca düzenleniyor. 2021’de ilgiyle takip edilen konferansın, bu yıl 30 binin üstünde katılımcıya yetişmesi hedefleniyor.

Her yıl artan başarısı, yarattığı etkiyle dikkat çeken konuşma, 2022’de daha kapsayıcı bir programla yapılacak. Bahçeşehir Üniversitesi’nin (BAU) mekân sponsorluğu ile BAU Beşiktaş Kampüsü’nde düzenlenecek olan The Future Healthcare İstanbul 2022 Uluslararası Konferansı, sıhhat sektörünün öncü adları eşliğinde sağlığın geleceğine yakından bakacak.

The Future Healthcare İstanbul 2022 Uluslararası Konferansı, hem fizyolojik hem de online olarak hibrit formatta düzenlenecek. Geçtiğimiz yıl Ege Orman Vakfı ile ağaç dikimi yaparak çevre için yarar yaratan konuşma, Türkiye’deki tıp öğrencileri tarafınca online katılımla ücretsiz bir şekilde takip edilebilecek.   

THE FUTURE HEALTHCARE KONFERANSI 2022 TEMASI: “GELECEĞE YAKINDAN BAKMAK”

The Future Healthcare 2022’nin teması “Geleceğe Yakından Bakmak” olarak belirlendi. Uzman adlar, esin verici konuşma ve panellerle “Geleceğe Yakından Bakmak” teması altında çalışmalarını ve informasyon birikimlerini katılımcılarla paylaşacak. Hastalıkların genetik temellerini ve bu kalıtsal mirasın çevre faktörleriyle olan ilişkilerini inceleyen epigenetik biliminden, suni zekâ destekli kişiselleştirilmiş tıp uygulamalarına, kanser tedavisinde RNA içeren nanopartiküllerin kullanımından, hastalıkların tanı ve takibinde mühim faydalar sağlayacak yeni nesil biyosensörlere ve sıhhat sisteminde daha çok dijitalleşme ile geleceğin sıhhat politikalarının şekillendirilmesine kadar birçok mühim başlık bu yıl katılımcılarla buluşacak.

Birbirinden garip ve yaratıcı mevzu başlıklarıyla sağlığın geleceğine yön veren The Future Healthcare İstanbul 2022; katılımcılara vizyon, informasyon ve deneyimin yanı sıra benzersiz bir kontakt ağı imkânı da sunacak.

PROFESSÖR MATTİ SÄLLBERG AŞILARLA İLGİLİ SON YAPILAN ÇALIŞMALARI ANLATACAK

Konferansta İsveç’te araştırmalar icra eden Karolinska Institutet Laboratuvar Tıbbı Anabilim Dalı Başkanı Profesör Matti Sällberg, COVID ve yeni viral tehditlere karşı mevcut ve gelecekteki aşılarla ilgili son meydana getirilen emek harcamaları anlatacak.

Yapmış olduğu analizler ve araştırmalarla toplumu ilgilendiren güncel mevzulara ışık tutan araştırmacı, yazar Bekir Ağırdır konferansın ilk gününde, “Geleceğin Sıhhat Politikalarını Hangi Dinamikler Şekillendirecek?” temalı araştırmasını paylaşacak.

The Future Healthcare İstanbul 2022 Uluslararası Konferansı’ndan öne çıkan oturum ve paneller:

19 EKİM ÇARŞAMBA

19 Ekim Çarşamba günü programının ilk saatlerinde, Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şirin Karadeniz’in açılış hitabı yer ediniyor.

Konferansın ilk gününde; Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdar Durdağı, “Klinik Öncesi İlaç Araştırma Çalışmalarında Yenilikçi Yaklaşımlar ve Teknolojiler”i anlatacak. Kulak-Burun-Boğaz, Baş ve Boyun Cerrahisi Profesörü Prof. Dr. Aytuğ Altundağ’ın “Sağlıkta Konakçı Mekanizmalar” oturumu, “Sağlıkta Dijital Dönüşümün Geleceği Paneli”, Koç Üniversitesi Translasyonel Tıp Araştırma Profesörü Prof. Dr. Devrim Gözüaçık ile “Geleceğin İlaçları: Nanoteknolojiden, Gen, Hücre ve Moleküler Tedaviler” oturumu yapılacak. Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Tabiat Bilimleri Fakültesi’nden Prof. Dr. İsmail Çakmak ise “Ziraat ve Bitkisel Gıdalarda Mikrobesin Elementleri” mevzusundaki görüşlerini katılımcılarla paylaşacak.   İstinye Üniversitesi’nden Polen Koçak’ın moderatörlüğünde Sorentum Kurucusu Doçent Dr. Selen Tolun ve Cellestetix Biyoteknoloji Kurucu Ortağı Merve Yıldırım’ın iştirakı ile “Suni Zeka Destekli Genetik Veri Analizi ile Kişiselleştirilmiş Tıp Geleceği” paneli yer ediniyor.

Ek olarak; Curea A.Ş. Sıhhat Bilimleri Üniversitesi Tıp Fak. Prof. Dr. M. Hakkı Karakaş moderatörlüğünde Doğuş Üniversitesi Psikoloji Kısmı’nden Prof. Dr. Sirel Karakaş ve Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Dr. Öğr. Gör. Sinem Burcu Erdoğan’ın iştirakı ile “İnsan Zekâsı Bir Çipe Aktarılabilir mi?” paneli, Life Club Sıhhatli Yaşam Hizmetleri Genel Müdürü Elif Elkin ile ’ “Gelecek burada: Fijital Sıhhat Yönetimi ile, iyilik sıhhat dolu uzun bir yaşam mümkün mü?  oturumu, GE Healthcare CMO, Simon Rost Suni Zekanın Kabulünü Benimsemek İçin Ekosistemden Yararlanmak oturumu, Protetik Diş Tedavisi Uzmanı Prof.Dr. Buyruk Yüzbaşıoğlu ise Dijital Çağda Diş Hekimliği; Sınır Neresi? oturumu ve  Kozar Science Kurucu Ortak Şevval Çimyapan ile “Medikal Aygıt Eğitimlerinde Yeni Yön: Artırılmış Gerçeklik” oturumu yer ediniyor.

20 EKİM PERŞEMBE

20 Ekim Perşembe gününün programında; Tazefikir İletişim Grubu Kurucusu Çağlar Gözüaçık ile  “Metahealth: Sağlıkta İletişimin 3 Boyutlu Geleceği” oturumu; TRpharm “START ME UP” paneli; Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Kısmı Başkanı, Sıhhat Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Baş’ın katılacağı “BAĞIRSAK: İçimizdeki Gizli saklı Dünya” oturumu; Cerrahpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Em. Öğr. Üyesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Derya Uludüz ile “EPİGENETİK: Hastalıklar Genlerimizde Saklanıyor Peki Ya Sonrasında?” oturumu;  Uniqgene CEO’su Yasemin Ük, HighBioTech CEO’su Ali Gökay Otlu, Omnisense CEO’su Fatih Kahraman, 3AGE COO’su Onur Utku GÜVENDİK ile BAU HUB Paneli, Pediatrist, Dijital Sıhhat Fütüristi, Doctor Follow Kurucu Ortağı Bekir Çakmak’ın “Online Tıp Eğitimi” oturumu;  Anderson Kanser Merkezi Prof. Dr. Bülent Özpolat ile “Kanser için yeni RNA Terapötiklerinin Geliştirilmesi” oturumu; Karolina Enstitüsü Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Laboratuvar Tıbbı Anabilim Dalı Başkanı Professör Matti Sällberg ile COVID ve yeni viral tehditlere karşı mevcut ve gelecekteki aşılar oturumu, Sağlığın Geleceğinde Hanım Liderlerin Görevi panelinde ise, Sağlığa Yön Verecek Hanım Liderler programının 3 ana paydaşı Boğaziçi Üniversitesi, PWN ( Professional Women Network İstanbul) ve Sıhhat Sektörü Danışma Kurulu temsilcileri, ilk programdan 2 mezun ile beraber Sağlığın geleceğinde hanım liderlerin görevi ve buna iyi mi hazırlanıyor olduklarından bahsedecekler, açık oturum katılımcıları: SYVKL Sektör Danışma Kurulu Lideri Güldem Berkman, BUYEM Başkanı Tamer Atabarut, PWN İstanbul YK Üyesi Beril Koparal Ergün, Novo Nordisk İş Birimi Direktörü-SYVKL ilk mezunu Pınar Dumlu ve Takeda Senior Ürün Müdürü- SYVKL ilk mezunu Yasemin Hepsert olacak.

21 EKİM CUMA

21 Ekim Cuma gününün programında; Dünya Metropolleri ve Yenilikçi Sıhhat Anlayışı Oturumu ile Önder Yüksel Eryiğit Aident Sıhhat ve Sıhhat Hizmetleri Araştırma ve Geliştirme Şirketi Genel Müdürü Dr. Gürkan Güneç moderatörlüğünde, İstanbul Medipol Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Fakültesi’nden Prof Dr. Hasan Fehmi Ateş ve İstanbul Medipol Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden Doç. Dr. Yazgı Aydın’ın iştirakı ile “Dentistoday: Suni Zeka Destekli Kişisel Ağız ve Diş Sağlığı Rehberi” paneli; Uzun Yaşamın Sırrı Atalarımızın Genlerinde mi Saklı oturumu ile Prof Dr. Murat Aksoy, Freiburg Üniversitesi Genç Araştırma Grubu Lideri Can Dinçer ile “Yeni Nesil Biyosensörler” oturumu, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Spastik Çocuklar Vakfı Bilimsel niteliği olan Kurul Üyesi, Çocuk ve Genç Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Profesörü Prof. Dr. Ayşe Rodopman Arman’ın katılacağı “Ruh Sağlığı Zorluğu Yaşayan Evlatların Yaşamlarını İyileştirmek İçin Suni Zekayı Kullanmak” oturumu; Ritmoterapist Derya Demir Karaçal ile “Ritmoterapi: Müzik ve Ritmin Gücüyle Yaşam Dengesi” atölyesi; Ruhsal Müdahalelerin Geleceği oturumu ile Prof. Dr. Orçun Yorulmaz; Yüksel İhtisas Üniversitesi Tıp Fakültesi Hanım Hastalıkları ve Doğum Anabilim – Halk Sağlığı – Epidemiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Davet Gülümser ‘Doğumda Suni Zeka’ oturumu, İstinye Üniversitesi’nden Asistan Prof. Polen Koçak’ın yer alacağı “Akıllı Moleküller ile Hedefleyici Tedavi Stratejileri” oturumu, “Doctors of Future” paneli; Roche – Sağlıkta Dijital Dönüşümün Geleceği Paneli ve Bayer “Sağlığı Idrak etmek” paneli yer ediniyor.

KONFERANSI ECE VAHAPOĞLU SUNACAK

The Future Healthcare İstanbul 2022 Uluslararası Konferansı’nın 3 günlük dinamik programının moderatörlüğünü başarı göstermiş TV Sunucusu, Yazar, Wellness Eğitmeni Ece Vahapoğlu meydana getirecek.

SAĞLIK SEKTÖRÜNÜN ÖNDE GELEN İSİMLERİ THE FUTURE HEALTHCARE İSTANBUL ULUSLARARASI KONFERANSI DANIŞMA KURULU’NDA BULUŞUYOR

The Future Healthcare İstanbul 2022 Uluslararası Konferansı’nın danışma kurulunda, alanında deneyimli adlar yer ediniyor: Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Türker Kılıç, Medicana Sıhhat Grubu Başkan Yardımcısı & Yönetim Kurulu Üyesi Esen Girit Tümer, Kampotu İlaç Besin Endüstri ve Tecim A.Ş. Genel Müdürü Beril Koparal, Pınar Saltat, Tazefikir Group Yaratıcı Ajans Başkanı Çağlar Gözüaçık, Abdi İbrahim Reçeteli Ürünler Satış ve Pazarlama Grup Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Dr. Oğuz Mülazımoğlu, Bahçeşehir Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selçuk Basa, Zade Vital Genel Müdürü Dr. Çağlan Kuruner, İstanbul Rumeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Özyaral, Amgen Türkiye & Gensenta Genel Müdürü Güldem Berkman, TrPharm Genel Müdürü İsmet İnce, Kalp Damar Cerrahisi Doçenti Doç. Dr. Halit Yerebakan, Üst Düzey Uyum Yetkilisi ICT Group Ersen Bethersen ve BAU İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. H. Kemal Suher benzer biçimde mühim adlar, The Future Healthcare İstanbul 2022 Uluslararası Konferansı’na kıymet katıyor.


NTV’yi toplumsal medyadan takip edin

Yoruma kapalı.

Bebek Bakıcısı
uaeupdates.com deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu seo paket casibom